Ankara-İstanbul hızlı tren gidiş dönüş 55 TL

  • 08 Ağustos 2014
Ankara-İstanbul hızlı tren gidiş dönüş 55 TL

Ankara-İstanbul arasında yüksek hızlı tren (YHT) seferleri başladı. Bazı bölgelerdeki çalışmalardan dolayı şimdilik seyahat süresi 3 saat 45 dakika sürüyor. Birkaç ay sonra bu süre 3 saate kadar düşecek. Medyada hızlı tren bilet fiyatı 70 TL olarak duyuruldu ama TCDD yeni uygulaması ile uçaktaklardaki gibi hesaplı bilet satışına başladı. 3 gün öncesinden biletinizi alarak hesaplı bilet fiyatından faydalanabiliyorsunuz. Ayrıca hesaplı bilette iade ve değişim yapılamıyor.

Ankara-İstanbul hızlı tren seferi için şimdilik son durak Pendik. Bu durum İstanbul Avrupa yakasındakiler için büyük bir sorun ama gelecek yıl marmaray ile hat birleşince ulaşımda çığır açılacak.

Ankara-İstanbul arası hızlı tren standart bilet fiyatı 70 TL. 3 gün öncesinden biletinizi alarak %50 indirimli hesaplı bileti internet üzerinden alabilirsiniz. Ayrıca TCDD gidiş dönüşte, 13-26 yaş arası gençlerde, öğretmenlerde, askerlerde, 60 yaş üzerinde, 12 kişilik grupta %20 indirim sunuyor. Yani Ankara-İstanbul gidiş dönüş biletini 55 TL fiyatla alabiliyorsunuz. Otobüs bileti 50 TL, uçak bileti 75 TL olan iki şehir arasında gidip dönecekler için harika bir fiyat. Tabi bu fiyattan yararlanmak için biletinizi en az 3 gün öncesinden almalısınız.

Hızlı trende 65 yaş üzeri yaşlılar için ekstra %50 indirim sunuluyor. Yani Ankara-İstanbul arası için 35 TL yeterli. Bu kampanyadan dolayı TCDD’yi tebrik ediyoruz.

Aşağıdaki yolcular için biletler ücretsiz.

– Ayrı bir yer istememek koşuluyla 0-6 yaş (dahil) çocuklar,

-Engelliler (Engel oranı %40 ve daha fazla olan engellinin kendisi, %50 ve üzeri olup Ağır engelli raporu bulunanların kendisi ve beraberindeki bir refakatçisi.

Hızlı tren biletinizi internetten almak için TIKLAYIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ