Axe uzay yolculuğu çekilişi katılımı

  • 02 Nisan 2013
Axe uzay yolculuğu çekilişi katılımı

Uzaya sivillerin yolculuğu son yılların modası ve firmalarda bu ilgi çekici yolculuğu çekiliş kampanyaları ile tüketicilere sunuyor. Axe meşhur reklam filmleriyle 1 kişinin uzaya yolculuk için gönderileceğini duyurdu. Axe Apollo Uzay Akademisi, Uluslararası Uzay Dairesi Space Expedition Corporation (SXC) işbirliği ile  tüm dünyada tam 22 şanslı gence uzay yolculuğu fırsatı sunuyor. Türkiye’den 3 şanslı gencin Axe Apollo Uzay Akademisi’ne katılma, 1 şanslı Türk gencinin ise uzay yolculuğuna katılma şansı yakalayacak.

Hemen axeetkisi.com adresine gir videoyu izle ve kendi videonu yap, Kelly Brook’un da aralarında bulunduğu jüri üyelerinden en yüksek puanı alan 3 kişi, ABD Florida’da bulunan Axe Uzay Akademisi’ne katılma şansı yakalıyor. Bir haftalık eğitimi başarıyla tamamlayan 1 şanslı kişi ise gerçek bir uzay yolculuğuna çıkacak.

Yarışma Detayı:
1.    Bu yarışma (“Yarışma”), Unilever Sanayi ve Ticaret Türk Anonim Şirketi (“Unilever” veya “Şirket”) ve Unilever Şirketler Grubu çalışanları veya profesyonel olarak iş ilişkisi çerçevesinde Şirket’e bağlı şahıslar dışında herkese açıktır. Unilever Şirketler Grubu, Unilever N.V. veya Unilever PLC şirketlerinden birinin doğrudan veya dolaylı olarak sahip olduğu yahut genel kuruldaki oy haklarının en az yüzde ellisini (%50) kontrol ettiği veya Yönetim Kurulu’nu atama konusunda çoğunluğa sahip olduğu veya yönetim organını kontrol ettiği şirketler anlamına gelmektedir. Unilever çalışanları veya ailelerinin üyeleri, Şirket yüklenicileri veya temsilcileri yarışmaya katılma hakkına sahip değildir. Yarışma’ya katılsalar ve hediye kazansalar dahi ödülü almaya hak kazanamazlar.
2.      Yarışma 1 Nisan 2013 tarihinden, 30 Haziran 2015 veya Uzay Seyahatinin gerçekleştirileceği diğer tarihe kadar devam eder.
3.    Yarışma’ya Katılma Şartları:
Yarışma’ya katılmak için:
–    Yarışma süresince Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ya da sakini olmak;
–    18 yaşını doldurmuş ve yasalara göre hukuki ehliyete sahip olmak;
–    Makul talep üzerine, Unilever tarafından gerekli form kimlik, vatandaşlık ve ikamet belgesi bulundurmak; ve talep halinde sunmak
–     Doldurulacak formlarda istenen bilgilerin gerçeğe uygun, eksiksiz, doğru ve tam olarak sunulması; ve;
–      2. Aşama’yı kazanmanız durumunda (“Kazananlar”) Amerika Birleşik Devletleri’ne (“ABD”) ziyaret vizesi edinmek için gerekli bütün yasal ve güvenlik gereksinimlerini karşılamak.
4.    Yarışma’ya başvuru bizzat şahısların kendileri tarafından gerçekleştirilmelidir. Şahıs adına temsilcilerinin, üçüncü kişilerin başvuruları, ve/veya organize grupların başvuruları ve/v eya bilgisayar ile üretilen otomatik başvurular  kabul edilmeyecektir. Eksik  veya yanlış bilgi içeren başvurular kabul edilmez. Yalnızca işbu Katılım Koşulları’na uygun olarak yapılmış başvurular kabul edilecektir.
5.    Herhangi bir ağ, bilgisayar donanımı veya yazılımı hatası sonucu kaybolan, zarar gören veya geciken başvurular için sorumluluk kabul edilmez. Başvurunun gönderildiğine ilişkin belgeler alındı belgesi olarak kabul edilmeyecektir.
6.    Unilever, başvurusu kabul edilen katılımcının işbu Katılım Koşulları’na uygun olup olmadığına bağlı olarak yarışmacının başvurusunu  onaylama veya diskalifiye etme hakkını saklı tutar.
Yarışma aşağıda belirtildiği şekilde üç  aşamadan oluşmaktadır.
7.     1. AŞAMA – [ULUSAL YARIŞMA]
7.1     Yarışmaya başvurmak için, katılımcıların aşağıdaki prosedürü izlemesi gerekmektedir. Katılımcıların, “axetkisi.com” internet web sitesinde yayımlanmak üzere kişisel videolarını hazırlayarak dijital ortamda paylaşmaları gerekmektedir. Her kişi için sadece bir tane Axe Apollo Uzay Akademisi profil kaydı oluşturulacaktır. Bir kişi tarafından birden fazla başvuru ve profil oluşturulması halinde oluşturulan ilk başvuru ve profil dikkate alınacaktır. Unilever, Yarışma’ya katılmak için tek kişi tarafından birden fazla başvuru yapmak üzere oluşturulan profilleri değerlendirmeme hakkını saklı tutar.
7.2     Kaydolan katılımcılar için hedef, axeetkisi.com‘daki kayıtlı videoları için en çok izlenme sayısını elde etmektir. İzlenme sayısı, katılımcının oluşturmuş olduğu Axe Apollo Uzay Akademisi profiline kaydedilecektir. Katılımcılar, izlenme sayılarını, axeetkisi.com’da yayımlamış oldukları videolarını Twitter, Facebook veya email işlevlerini kullanarak linklerini paylaşmak suretiyle artırabilirler. Yalnızca Unilever’in kullanacağı mekanizmalar aracılığıyla alınan izlenme sayıları katılımcının toplam izlenme sayısına işlenecektir. Oy toplama işlemi 1 Nisan 2013 20:00’de başlayacak 8 Mayıs 2013 tarihinde saat 23.59’da sonlanacaktır. Belirtilen saatten sonra  alınan oylar sayılmayacaktır. Sitenin açılış ve kapanış zamanları Rabarba İletişim A.Ş.’nin saati dikkate alınacaktır
7.3    Her katılımcı kendisine ait yalnız bir hesap ile Kampanya’ya katılma hakkına sahiptir. Unilever ve /veya Rabarba İletişim Hizmetleri A.Ş., sitede ‘Kazananlar’ bölümünde ödül kazandığı ilan edilen, fakat bilgisayar teknolojilerini ve/veya başka unsurları kullanarak hile yaptığı tespit edilen katılımcıyı diskalifiye etme, katılımcının o güne kadarki bütün katılım verilerini, ödül hakkını hiçbir uyarı yapmadan iptal etme, üyeliğini feshetme ve kazanan kişiyi değiştirme hakkını saklı tutar. Katılımcılar, Unilever ve/veya Rabarba İletişim Hizmetleri A.Ş.’nin bu hususlardaki değerlendirmeye ilişkin takdir yetkisini ve keyfiyetini kabul etmektedir.
7.4      1. Aşama, bitiş tarihi itibariyle en çok oyu toplayan 20 katılımcının galip sayılması ile sonuçlanacaktır. Birden fazla katılımcının aynı sayıda oy alması durumunda, toplam oy sayısına en erken ulaşan katılımcı bir üst tura çıkacaktır.
7.5      1. Aşama’nın galibi olan 20 katılımcı Axe Apollo Türkiye jüri elemesine katılma hakkını elde edecektir. Jüri elemesine dair detaylı bilgi 8.2. maddede yer almaktadır
7.6     Unilever, kendi mutlak takdirine uygun olarak bir katılımcı tarafından Axe Uzay Akademisi profiline girilen;
(a)    Yasadışı, müstehcen, saldırgan veya küçük düşürücü,
(b)    Üçüncü bir şahsın fikri mülkiyet haklarını ihlal eden, ya da
(c)     Kitlelere eğlence için tasarlanmış bir tanıtım için uygunsuz olduğuna inandığı bilgileri silme  ve ilgili Katılımcıları diskalifiye hakkını saklı tutar.
8.     2. AŞAMA – GLOBAL UZAY KAMPI
8.1    Axe Apollo Türkiye jüri elemesini geçen 3 kişi otomatik olarak 2. Aşama’nın 2. turuna çıkmaya hak kazanacaktır.
8.2    Axe Apollo Global Uzay Kampı gezisini kazananlar juri tarafından aşağıdaki şekilde belirlenecektir:
Axe Apollo Türkiye jürisi Unilever tarafından belirlenecek olup, kazananlar bir takım yetkinlik testlerine tabi tutulacaktır.
Kazananlar jürinin  kararına göre sıralanacak olup, ilk üç kişi asil kazanan, sonraki üç kişi ise yedek üye olarak belirlenerek Orlando’da yapılacak kampa katılmaya hak kazanacaktır. Kazananlar axeetkisi.com web sitesinde ve facebook.com/axetkisi facebook sayfasında 15 Mayıs 2013 tarihine kadar duyurulacaktır. Jüri elemesi 8 Mayıs – 15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek olup jüri tarihi 8 Mayıs 2013 tarihinde ilan edilecektir. Jüri elemesine katılamayan adaylar haklarından feragat etmiş sayılıp ilerleyen dönemde uzay seyahatine dair herhangi bir hak iddia edemezler.
8.3     Finalistler toplam 21 kişi olarak belirlenecek olup, 21 finalistin 1 tanesi Axeapollo.com/turkey sitesinden, 20 tanesi ise Axeetkisi.com isimli siteden sitelerde belirtilmiş yarışma koşulları ile seçilecektir.
8.4     Türkiye Juri elemesini geçen yarışmacılar, 2. Aşama’nın 2. turunda, 9-13 Aralık 2013 tarihleri arasında Orlando, Florida, ABD’de gerçekleştirilecek çoklu bir etkinlik olan Axe Apollo Global Uzay kampına 18 yaşın üzerinde bir arkadaşları ile birlikte katılmak üzere bir gezi kazanacaklardır. 2. turda galip gelen 3 yarışmacı diğer ülkelerde gerçekleştirilen promosyonları kazananlar ile tanışma fırsatı yakalayacak ve savaş uçağında uçmak, G-kuvveti santrifüj aygıtında bir seans geçirmek ve yerçekimsiz hava taşıtında uçmak gibi benzersiz astronot eğitim görevlerine katılacaklardır.
8.5    Kazananlar ve konukları seyahat esnasında geçerli bir pasaport bulundurmakla yükümlü olup bütün vize ile pasaport gereksinimleri, vize ve pasaport masrafları kendilerinin sorumluluğu altındadır. Axe Apollo Uzay Kampı’nın düzenleneceği mekânlar herhangi bir nedenle katılımcıları kabul etmeme hakkını saklı tutmakta olup, böyle bir durumda Unilever’in takdirine göre Kazanan’ın kusurundan kaynaklanmayan bir sebepten gezi ödülünü kullanamayan katılımcı Unilever tarafından tazmin edilecektir.
8.6    Kazanan’ın Türkiye’den Orlando’ya gidis-dönüş uçuşları ve mekana aktarmalar da dahil olmak üzere tüm ulaşım masrafları konaklama, yemek ve içecek masrafları da dahil olmak üzere Yarışma’ya ilişkin yapılacak tüm makul masraflar ödüle dâhildir. Şu kadar ki, Kazanan’ın ulaşım, konaklama, yemek-içecek masrafları dışında gerçekleştirmiş olduğu şahsi masrafları Kazanan kişinin sorumluluğundadır.  Burada ödüllerin parçası olarak belirtilmeyen diğer tüm masraflar Kazanan kişinin sorumluluğundadır.
8.7     Aşağıda yer alan durumlarda ödül iptal edilecektir:
– Uzay seyahatinin gerçekleşmesinden önce herhangi bir tarihte kazananın ödülden ve/veya seyahatten faydalanmak için hukuken, fiziken veya herhangi diğer bir sebep yüzünden işbu Katılım Koşulları ve Şartları uyarınca gerekli şartları taşımıyor  olması veya kaybetmesi durumunda;
– Unilever tarafından belirlenen tarihe kadar ABD vizesi dahil gerekli  diğer belgelerin Kazanan tarafından alınmaması durumunda;
– Kazananın ABD’ye girmesini engelleyecek göçmenlik sorunlarının ortaya çıkması halinde; veya
-Kazananın işbu Katılım Koşulları ve diğer Yarışma uygulamalarına ilişkin belirlenmiş kurallar dahilinde zorunluluklarını ve gereksinimleri yerine getirmemesi veya Yarışma süresince herhangi  bir zamanda işbu Katılım Koşullarına aykırı bir durumun ortaya çıkması halinde ödül iptal edilir.
8.8     Kazananın ödülü kullanmasını engelleyecek herhangi tıbbi, fiziksel, yasal veya başka bir durumu bulunmamalıdır.
8.9     Kazanan, ödül ile bağlantılı olarak faydalanılan bütün otellerin, havayollarının ve diğer üçüncü taraf hizmet sağlayıcılarının şartlarına ve koşullarına uymakla yükümlüdür.
8.10     Biletlerin veya diğer belgelerin kaybolması, çalınması veya Kazanan tarafından unutulması durumunda veya ayırtılan ulaşım seferlerinin kaçırılması hallerinden Unilever sorumlu değildir.
8.11     Tarihler ve mekânlar Kazananlara önceden bildirilmek koşulu ile Unilever’in takdiri doğrultusunda  değiştirilebilir.
8.12    2. Aşama 2. Tura katılım hakkını elde edenler kazandıklarının teyit edilmesinin takiben 3 (üç) gün içerisinde Orlando’da yapılacak Uzay Akademisine katılma hakkına ilişkin olarak telefon (ya da verildiği takdirde email) aracılığıyla bilgilendirilecektir. Kazananlar bilgilendirildikleri tarihten sonra 14 (on dört) gün içerisinde Orlando’da yapılacak kampa katılacaklarını teyit etmelidirler. Bu süreden sonra ödül alınmadığı takdirde haklarını yitirecek olmakla birlikte, Unilever promosyon kuralları doğrultusunda alınmayan ödülü yedek kazanana teklif etme hakkını saklı tutar.
9.     3.  AŞAMA – ASTRONOT SEÇİMİ
9.1     2. Aşama’da kazananlar Axe Apollo Global Uzay Kampı gezisine katılmakla birlikte, diğer belli ülkelerde benzer promosyonlar ile kazananlarla birlikte Yarışma’nın 3. Aşamasına katılma şansını elde edeceklerdir.
9.2      3. Aşama’da, Türkiye 2. Aşama’nın galipleri ve diğer belli ülkelerden Kazananlar Axe Apollo Global Uzay Akademisi kapsamında bazı yarışmalara katılmak üzere davet edileceklerdir ve yarışmalarda gösterecekleri performanslar en az birinin Unilever dışından katılım sağlayacağı bir jüri heyeti tarafından izlenecektir. Katılımcılar fiziksel ve zihinsel yetenekleri, ekip olarak çalışabilme becerileri ve diğer kriterler üzerinden değerlendirileceklerdir.
9.3     Jüri heyeti, yarışma performansıyla yukarıda yer alan kriterleri en iyi biçimde ortaya koyan Türkiye’den yarışmaya katılan 3 finalistten 1 (bir) katılımcıyı uzay seyahatine göndermek üzere seçecektir. Jürinin kararı nihai olacak ve 3. Aşama’nın galibi aşağıda belirtilen Space Flight Uzay Seyahati ödülünü kazanacaktır.
9.4      Space Flight Uzay Seyahati ödülü, X-COR Technologies tarafından halen yapım aşamasında olan X-COR Lynx alt yörünge uzay aracıyla bir uçuş rezervasyonundan oluşmaktadır  (web sitesi için link).
9.5      Space Flight Uzay Seyahati için fırlatma tesisi henüz onaylanmamış olup şu anda fırlatma üssü olarak ABD veya Curacao adası olması düşünülmektedir. Mekan kesinleştiğinde 3. Aşama galibine bildirilecektir.
9.6     Lynx aracının 2014 yılı sonundan itibaren ticari uzay uçuşlarında özel yolcu taşımaya hazır hale gelmesi öngörülmekle birlikte, uçuş programının gelişimsel tabiatı dolayısıyla bu takvimde gecikmeler olabilir ve uzay uçuşlarının başlama tarihi ya da başlayıp başlamayacağı garanti edilemez.
9.7     X-COR Lynx programının herhangi bir sebepten ötürü 30 Haziran 2015 tarihi itibariyle özel yolcu taşıyan uzay uçuşları gerçekleştirememesi durumunda, Unilever yasal sorumluluk almaz. Bu ödül değiştirelemez, devredilemez ve ertelenemez.
9.8      Space Flight Uzay Seyahatine katılım iznini almadan önce, 3. Aşama galibinin aşağıda yer alan gereksinimleri yerine getirmelidir:
(a)    Uzay uçuşu eğitimini başarıyla tamamlamak.
(b)     Sağlık taramasından geçmek ve ‘uçmaya uygun’ onayı almak;
(c)    Kazanan kişinin ticari uzay uçuşlarının risklerini gönüllü olarak kabul ettiğini doğrulayan ve yasal haklarından tam muafiyetini içeren bir anlaşma yapmak.
3.Aşama galibinin bu maddelerden birini tamamlayamaması veya tamamlamak istememesi durumunda, galip kişinin uzay uçuşuna katılma fırsatı ortadan kalkacak ve kendisine alternatif ödül teklif edilmeyecektir.-Bu durumda Space Flight Uzay Seyahati ödülü, Orlando’daki uzay kampına katılan 3 Türkiye finalistinin sırayla 2.’cisine ve 3.süne yukarıdaki şartları sağlaması halinde teklif edilecektir.
9.9     Uzay uçuşu için eğitim ve sağlık taraması uçuştan yaklaşık 60 gün önce fırlatma alanına yakın bir alanda gerçekleştirilecektir.
10.    Kazanan kişilerin Yarışma’dan kaynaklanan ve yerel ve uluslararası uzay kamplarında katılımlarını (sınır olmaksızın), uzay uçuşunu görüntüleyen tanıtım etkinliklerinde ve bu materyallerin medya kanallarıyla dünyaya yayılmasında yer almaları icap edebilir. Bu Yarışmanın galibi, herhangi bir maliyet veya Kazanan kişinin yetkisi olmadan Unilever şirketine ve lisans sahiplerine, ilgili iştiraklerine, Yarışma ortaklarına ve üçüncü parti pazarlama kuruluşlarına dünyanın herhangi bir yerinde ve herhangi bir zamanda yayınlamak ve göstermek üzere bu Yarışma ile ilişkili herhangi bir amaç için ve Yarışmayla bağlantılı herhangi bir tanıtım ve halkla ilişkiler etkinliği ve medya için (internet siteleri, cep, televizyon, radyo ve basın dahil olmak üzere) (“Yarışma Tanıtımı”); adını, fotoğrafını, resmini, video görüntüsünü veya alınan ses kaydını (uygulanabildiği yerde), biyografi bilgisini, belgesini veya diğer benzer verileri ve/veya ödül bilgilerini ya da kişisel beyanlarını (ve/veya herhangi bir montajlanmış kısmını) yayınlamak için koşulsuz ve daimi hak tanımaktadır. Bu ödülü kabul ederek, Kazanan kişi bu Yarışma ile ilgili bütün medya tanıtımlarında yer almayı kabul eder.
11. Bu yarışma hiçbir şekilde Facebook tarafından finanse edilmemiştir, desteklenmemiştir, yönetilmemiştir veya ilişkilendirilemez. Bilgilerinizi Facebook’a değil Unilever şirketine sunmaktasınız. Bu yarışmanın sponsoru AXE markası olup bu marka Unilever Grubu’nun şirket portfolyosuna dahildir.
12.    Bu Yarışmaya girmekle bütün yarışmacılar işbu Katılım Koşullarına tabi olup bu yarışmanın yönetimi ve yarışmacının rıza gösterdiği diğer amaçlar için kişisel verilerinin Unilever, Unilever Grup Şirketleri ve Rabarba İletişim A.Ş.’ye aktarılmasını kabul etmiş sayılır. İşbu kişisel bilgiler sadece Yarışma’nın amacına uygun olarak ve bilgilendirme amaçlı kullanılacak olup, Yarışmacı’nın ön rızası alınmaksızın başka bir amaçla üçüncü kişilere ifşa edilmeyecek ve paylaşılmayacaktır. Şu kadar ki Unilever, Unilever Grup Şirketleri ve Rabarba İletişim A.Ş. Yarışmacı’nın isimlerinin, TV, gazete, internet, dergi, basılı broşür ve diğer her türlü mecrada Unilever’in uygun göreceği sair yer ve alanda herhangi bir zaman, yer ya da coğrafi kısıtlama olmaksızın Yarışma’nın amacına uygun olarak kullanabilir, bu yarışmacı tarafından peşinen kabuş edilmiş olup, yarışmacı konuya ilişkin olarak herhangi bir hak talebinde bulunmayacaktır.
13.    Yarışma’ya başvurulurken ve Yarışma süresince yarışmacılara bildirilen talimatların tamamı işbu Katılım Koşullarının ayrılmaz parçasını oluşturmaktadır. Unilever şirketi bu kuralları ihlal ettiğine veya etmeye teşebbüs halinde olduğuna inanmak için makul kanıt olduğu takdirde katılımcıyı Yarışmaya kabul etmeme veya Yarışmadan diskalifiye etme hakkını saklı tutar.
14.    Herhangi bir ihtilaf olması halinde Unilever şirketinin kararı nihai sayılacaktır.
15.    Unilever kampanya sonuna kadar katılım koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
16.    Unilever herhangi bir aşamada ödülün herhangi bir unsurunu eşit veya daha yüksek değerde bir alternatifiyle veya alternatifleriyle değiştirme (nakit veya etkinlik olarak) hakkını saklı tutar.
17.    İşbu Katılım Koşulları ve bunlarla bağlantılı olarak ortaya çıkabilecek sorunlar ve anlaşmazlıklar (bu sorunlar ve anlaşmazlıklar sözleşme dahilinde olsun veya olmasın, yasa veya yönetmelik ihlali, haksız muamele gibi) Türkiye Cumhuriyeti yasaları ile yönetilecek ve İstanbul Merkez Mahkemeleri tarafından çözümlenecektir. Katılımcılar gayrikabili rücu herhangi bir anlaşmazlık ya da sorunları çözmek için T.C. mahkemelerinin münhasır yargı yetkisine tabidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ