Bim 28 Şubat Laptop soğutucu 15 TL

  • 26 Şubat 2014
Bim 28 Şubat Laptop soğutucu 15 TL

Bimde 28 Şubat Cuma günü Bluelight marka laptop soğutucu 15 TL fiyatla satılacak. 12cm çaplı büyük fanla gelen soğutucu hakkında birçok soru geliyor. Sorularınıza cevap niteliğinde detaylı bilgi vermek istiyoruz.

Laptop soğutucuları 10 liradan başlayıp 200 liraya kadar çıkıyor. Birçok modelde aynı prensip mevcut. Ucuz modellerde metal petekli yüzey altında fan kullanılırken pahalı modellerde aliminyum gövde ve fan kullanılıyor. Bilgisayarı ısınan birçok kişi bu soğutucuları alıyor ama sonuç fiyasko oluyor. Birkaç derecelik soğutmayı bile en kaliteli modeller yaparken ucuz soğutucularda soğutma hissedilmiyor. Notebookların soğutma sistemi genelde alttan havayı al ve ısınan bileşenlerin üzerinden geçirerek köşelerde sıcak havayı at şeklindedir. Bu sistemde alttan soğuk hava vermek yerine normal havayı üfürürseniz istenilen etki görülmez.

Bu soğutucular işe yaramıyor peki ne yapmalıyız?

Öncelikle şunu bilmelisiniz zamanla bilgisayarın fan giriş ve çıkışlarında ortamdan alınan toz birikir ve ısınmanın en büyük nedeni budur. Çok tozlu ortamlarda haftada bir, diğer mekanlarda ayda bir kez bilgisayar ızgaraları temizlenmelidir. Bilgisayarınızın altında ve köşelerinde bulunan hava ızgaralarındaki tozları temizlemek için elektrik süpürgesi kullanabilirsniz. Yüksek güçte içerideki tozları çektirin. Bilgisayarınızın fan sesinin azaldığını ve daha az ısındığını göreceksiniz.

Laptop soğutucularının en büyük faydası ergonomik olarak bilgisayarı yükselterek klavyede yazmayı kolaylaştırması denilebilir.

  • ~12 cm çapında büyük fan
  • USB’ den güç alır, pil gerektirmez
  • Kaymayı önleyen yüzey
  • Metal ızgara yüzey
  • 15.6″ ekran boyutuna kadar uyumlu
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ