Bim Ariete kahve makinesi neden alınmaz?

  • 21 Eylül 2022
Bim Ariete kahve makinesi neden alınmaz?

Bim Cuma aktüel ürünler kampanyasında Arite marka kahve makinesi 7999₺ fiyatla satılacak. Ürünün modeli Ariete moderna 1318 olarak geçiyor. Piyasada bu makine amazonda 5973₺ olarak satılıyor. Bimin fiyatı 1000₺ daha yüksek. Ürün hakkında yorumlar maalesef iyi değil. Yurtdışında kullanıcılardan gelen yorumları aşağıda bulabilirsiniz.

Bimden neden alınmaz?

Bimden alınmama nedeni tamamen fiyatı. 1000 lira fazla vermeye gerek yok. Bu tip mekanik kahve makinelerinde birçok kullanıcı tam ayarı tutturamadığı için olumsuz yorumlar olabilir. Eğer makineye özen göstermeyecekseniz sizde memnun kalmayabilirsiniz. İnce ayar gerektiren bir makine ve birçok deneme sonrası doğru ayarı yakalayabilirsiniz.

ariete-kahve-makinesi-1

Merhaba, makine iyi görünüyor. Çok güzel bir uygulama. Sadece şişelenmiş su veya arıtıcı kullanın. Çeşmeden gelen su çok fazla kireçtaşı içerir, makine kısa sürede bozulur. Sen köpük ile iyi bir içmeden önce atmak 4/5 kahve yapmak zorunda mühür yüz yapmak gerekir. O zaman iyi gelecek, ama özen gösterilmeli! Makinenin tek kusuru kahve değirmeni yapan sağır edici gürültüdür! Makineyi açtığınızda, fincanı şekerle hazırlamanızı öneririm, daha sonra çelik kol kahve değirmeni altına koymaya devam eder ve kahve değirmeni aktive eden bir sekme vardır. Kahve tozu düştüğünde, çubukla biraz bastırın, kolu hemen kupayı yerleştirin ve fincan sembollü düğmeyi tıklayın. Kol dağıtmadan 20/30 saniye aşağıda kalırsa buhar kahve tozunu kızartır ve kahvenin tadı yanar. Bu yüzden başlangıçta dikkatli olmanızı söyledim, bu adımlar önemsiz görünüyor, ama hepsi iyi bir kahve çıkarmak için yararlıdır! Elbette fasulye bir kg “bourbon kahve” mavi karışımı aldım. Kahve değirmeni öğütme kaba veya daha ince ayarlayabilir, aynı zamanda iklime göre biraz gider.

ariete-kahve-makinesi-2

Bu ürünü seçtim çünkü artık plastik kapsüller kullanmak ve kahve çekirdekleri kullanmak istemiyorum, maalesef bu makinenin bazı boğaz noktaları vardır: taşlama düzgün ayarlanmasına ve kahve tozu hafifçe bastırılmasına rağmen genellikle pompa kahveyi dağıtmakta başarısız olur, filtre sık sık tıkanır, su tankı, bir kahve dağıtıldıktan sonra, uzun süre sıvı damlamaya devam eder ve daha sonra kurtarma tava doldurur, kahve değirmeni çok gürültülü, dağıtılan kahve tadı iyi bilinen marka kullanımına rağmen düşük kalitede.

Ayrıca kahve öğüten ve çok hantal ve estetik olarak güzel olmayan bir makine arıyorduk ve buraya kadar buradayız. Biraz daha büyük ama güzel.
Geri kalanı için başarısız oldu!

Her şeyden önce, 2 kahvenin bir filtresine sahip olması, tekli yapmayı zorlaştırır: eğer çok fazla kahve koyarsanız sonuç sulu olur, eğer çok konsantre bir kahve çıkarsanız, elinizi yapmak zorundasınız… iyi sonuç 2 kahvede. Buna ek olarak, öğütme aşamasında çevrede oldukça kirlenir.

ariete-kahve-makinesi-4

Çok kısa bir kullanım süresinden sonra sorunlar başladı… Filtre, öğütme seviyesini değiştirmemize ve nem konusunda dikkatli olmamıza rağmen, sürekli tıkanmıştı. Kahve çıkmadı ve makine her yere su sızdırıyordu. Filtreyi temizlemek için tüm ürünleri, hatta profesyonel olanları bile kullandık… ama yapacak bir şey yok

Tam olarak beklentilerimi karşılayan kahve makinesi, estetik bile güzel, biraz girişimden sonra, bu ismin layık kahve yapmak mümkün olacak!
Dahili kahve değirmeni olan makine, herhangi bir alternatife (bakla, mocha..) kıyasla açıkça gürültülü olduğu ortaya çıkıyor. Göz ardı edilmemeye bakın, ancak kahve o kadar iyi olacak ki gürültüyü de takdir edeceksiniz.

ariete-kahve-makinesi-3

Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x