Erkek Parfümü Nasıl Seçilir?

  • 10 Ekim 2018
Erkek Parfümü Nasıl Seçilir?

Parfüm seçiminin gelişigüzel yapılmaması gerektiği sıklıkla vurgulanır. Seçilen kokunun ten ile olan uyumu parfümün etkileyiciliğini de arttırıyor. Örneğin çok terleyen bir yapıya sahip olanların odunsu kokulardan uzak durması gerekiyor. Çünkü odunsu kokular ter ile karıştığında farklı bir nota oluşmasına neden olabiliyor. Çok terlemeyen ve kapalı mekanlarda bulunanlar için de en ideal koku odunsu kokulardır. Çünkü bu kokular insanlarla yakınlaştığınızda rahatsızlık vermez.

Terleyen bir yapıya sahip olanlar ise erkek EDT parfümleri arasından sportif kokulara yönelmelidir. Bu konular özel olarak hazırlanıyor ve terle karıştığında da herhangi bir rahatsızlık verecek nota oluşumuna izin vermiyor. Aynı zamanda dinamik bir erkek imajı çizmek isteyenler için de ideal bir seçenek olduğunu belirtmekte fayda var.

Tatlı ve gurme kokular ise çok su tüketen ancak baharatı çok fazla tüketmeyenler için en uygun koku olma özelliği taşıyor. Ancak baharat tüketimi burada önemli bir kriter çünkü baharat tüketenler için bu kokular asla tercih edilmemesi gereken kokuların başında geliyor.

Kadınlar En Çok Hangi Kokulardan Etkileniyor?

Sandal ağacı ve sedir kokuları kadınların en çok etkilendiği kokulardır. İçerisinde vetiver ve paçuli notalarının olduğu kokularla da kadınları etkilemeniz çok daha kolay olabilir. Mutlaka bu kokuları yoğun bir şekilde içermesi gerekmiyor. Sadece hafif esinti şeklinde de bu sıraladığımız kokuları içermesi, bir kadının parfümünüzü etkileyici bulması için yeterli olabiliyor.

Bu arada oryantal kokulardan da söz etmek lazım. Çiçek kokuları ve egzotik baharat kokularından hazırlanan oryantal kokuların en temel notaları vanilya, tarçın, karamel, misk ve amber oluyor. Bu kokular aslında daha geniş bir kitleye hitap ediyor da diyebiliriz. Beyaz tenli erkekler ve kumral erkekler için en ideal kokuların başında geliyor.

Erkek parfümlerine göz atmak için Yves Rocher’nin web adresine tıklayabilirsiniz. Bitki özelri ile hazırlanan eşsiz kokular bu sitede gayet cazip fiyatlar eşliğinde satışa sunuluyor. Üstelik kimi dönemlerde yüksek oranda indirimler de uygulanıyor. Aynı zamanda kokuların uzun süre kalıcı olduğunu da bilmenizde fayda var. Sevgilinize ya da eşinize hediye olarak da bu özel kokuları seçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.