Ford servislerinde kampanya ,4 lastik alana 1 tanesi bedava

 • 07 Aralık 2010
Ford servislerinde kampanya ,4 lastik alana 1 tanesi bedava

22 Kasım 2010 -31 Ocak 2011 tarihleri arasında Soğuk geçecek bir kış için sıcak fırsatlar Ford Servis’te. İster binek, ister ticari olsun, Ford’unuzu Ford Servis’e getirin, ücretsiz kış kontrollerini yapalım, aracınızı kışa hazırlayalım. Üstelik siz 4 kış lastiği alın, lastiklerden biri hediyemiz olsun, keyfinize diyecek olmasın. Ayrıca World’e özel peşin fiyatına 10 taksitle..

Aracınızı kışa hazırlayın!

  Kış yaklaşırken Ford aracınızın yılın en soğuk, en yağışlı ve en karanlık dönemine hazır olup olmadığını anlamanın tam zamanı. Ford Yetkili Servisinize kış gelmeden uğrayarak, bu kış yollarda size zaman kazandıracak ve sizi sorunlardan kurtaracak olan kış kontrollerinden faydalanabilirsiniz.

Kış bakımı neden gereklidir?

  Araçların kışa hazır olmaları ve ağır kış koşullarında yolda kalmamaları için kış bakımının yapılması gereklidir. Soğuk hava, araçların çalışması esnasında bir direnç oluşturarak problemlere yol açabilmektedir. Eski parçaların değiştirilmesi ve gerekli onarımların yapılmasını sağlayacak olan kış bakımı ile kış süresince sorunsuz bir sürüş sağlanabilir.

FordServis Kış Kontrolleri neleri içeriyor?

 • Akü:Soğuk iklim şartları aküyü önemli ölçüde etkiler. Akü, motorun çalışması esnasında alternatör tarafından üretilen enerjiyi depolar. Bu enerjiye öncelikle aracın ilk çalışmasında (marş basarken) ihtiyaç vardır. Her akü, soğukta daha düşük kapasiteyle çalışır. Buna ek olarak kış aylarında rezistans ve far gibi elektrikli ekipmanların daha fazla kullanılması nedeniyle akü daha büyük bir yük altında çalışır. Bu nedenle kış başlangıcında, hatta öncesinde, genel bir şarj-marş sistemi kontrolü yapılması, soğuk bir kış gününde bir akü sorunu nedeniyle aracı çalıştıramama durumuyla karşılaşmanızı engeller.
 • Lastik basıncı ve dişleri, kış lastiği:Aracınızın yola, sizin de hayata tutunmanızı sağlayan lastiklerin ideal diş derinliğinin 3 mm olması gerekir. Eğer kışın karlı yollarda aracınızın kaymasını istemiyorsanız mutlaka lastiklerinizi kontrol ettirin. Islak ve karlı zeminde güvenle yolculuk yapmak için Ford yetkili servisinizden aracınıza uygun kış lastiklerini temin edin.
 • Motor yağı:Periyodik bakımların dışında kışa girmeden önce motor yağının kontrol edilmesi faydalı olur. Uzun süre kullanılan yağ, motoru koruma özelliğini kaybeder.
 • Soğutucu, antifiriz ve araç sıvı seviyeleri:Radyatör sistemindeki suyun donmaması için antifiriz kullanılmalıdır. Soğutma sistemini korozyona karşı korumak için yaz-kış kullanılması gereken antifriz kışın soğutma sisteminin donmasını önler. Alkol içermeyen uygun bir cam silecek sıvısı, cam yıkama sistemini sıfır dereceye kadar donmaktan koruyabilir.
 • Filtreler:Yağ, yakıt ve hava filtreleri, aracın motorunu ve yakıt püskürtme sistemini zararlı maddelerden korur. Bu parçaların iyi bir korumadan yoksun olması durumunda, parçalar aşınır ve araçlarda performans düşüklüğüne neden olarak yakıt tüketiminin artmasına sebep olur.
 • Ön cam silecekleri: Araç sahipleri, genelde ses gelene kadar, aşınmış da olsa sileceklerini kullanmaya devam eder. Ancak yaz mevsimini geride bırakan silecekler, aşırı sıcak, ozon, UV ışınları ve egzoz gazları gibi birçok dış etkene maruz kalır; bu da sileceklerin performansını düşürür. Silecek süpürgelerinin yıpranmış olması ise silecek lastiklerinin cama doğru şekilde temas etmesini engelleyerek, camda temizlenemeyen bölgeler bırakır, görüşü engeller ve camın çizilmesine yol açar. Ayrıca, gece sürüşlerinde silecek tarafından tam anlamıyla temizlenemeyen ve ön camda kalan su tabakaları; far ışıklarını yansıtarak görüşü zorlaştırır ve hayati tehlike yaratır.Bu nedenlerle güvenli ve konforlu bir sürüş için, yoğun yağışın gerçekleştiği sonbahar ve kış aylarının başında araç sileceklerini değiştirmek, kış ayları süresince konforlu ve güvenli bir sürüş sağlamak için büyük önem taşır.
 • Kalorifer ve rezistanslar:Kış mevsimi öncesinde kalorifer ve klima bakımının mutlaka yapılması gerekir. Klimalı otomobillerde polen filtresi değiştirilmeli ve kalorifer hortumları kontrol edilmelidir. Bunun yanı sıra arka camdaki buharlaşmayı önleyen rezistans kontrol edilmeli, herhangi bir problem ile karşılaşılması durumunda onarılmalı veya değiştirilmelidir.
 • Farlar, stoplar, sinyaller: Kışın erken kararan havada, sis, yağmur ve karda hem sizin yolu, hem de yoldakilerin sizi görmesi için farların, sinyallerin, stop lambalarının sorunsuz olması büyük önem taşır.

Aracınızın güvenliği, sizin güvenliğinizdir. Kış aylarında aracınızın performansını etkileyecek olan kış bakımını yaptırarak hem aracınızı koruyabilir hem de kendi güvenliğinizi sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.