Kampanya ve İndirim Haberleri

ifgc coin China official crypto money

 • 16 Kasım 2021
ifgc coin China official crypto money

ifgcm coin is the official chinese cryptocurrency. It was not released to the market. The coin, which has a current value of 90 dollars, is expected to be recognized by China in the future. Contact me to buy.

ifgc adlı kripto para Çin hükümeti tarafından geliştirilmeye devam eden projenin ürünü. igfc şu sıralar iştirakçi kabul ediyor. Birkaç hafta içinde 2-3 dolardan 90 dolara kadar ulaşmış durumda. Bu kripto parayı bilen kişi sayısı çok az. İnternet üzerinde bununla ilgili bir kaynak bulmanız çok zor.

Arkadaşlar yorum bölümünü okuyunuz ifgc konusunda şüpheler var.

 

IFGC is a cryptocurrency generated according to the Chinese Ministry of Industry and Information Technology {2021} 62, IFGC is currently the only digital cryptocurrency recognized by the Chinese government!

It is powered by the China Banking Regulatory Commission, the China Blockchain Center and the Chinese Academy of Sciences.
IFGC uses 9BaaS Blockchain as a Service (9BaaS), which is based on Hyperledger Fabric, Ethereum and other mainstream technology frameworks, to provide scenario-based blockchain network services for different industry users’ application scenarios. The 9BaaS platform helps users quickly deploy blockchain applications, develop access and operation and maintenance through APIs and graphical backend approach close to the business scenarios themselves, effectively reducing the development and operation and maintenance costs for enterprise developers to build alliance chains and public chain networks, featuring convenient implementation, high efficiency and stability, high cost performance, data security and trustworthiness, etc.

The State Council attaches great importance to the development of blockchain technology and industry. 24 October 2019, in the thirteenth plenary session of the Fourth Central Committee decided and stressed that “we should take blockchain as an important breakthrough in independent innovation of core technologies, clarify the main direction, increase investment efforts, focus on conquering a number of key core technologies, and accelerate the development of blockchain technology and industrial innovation “. In the Outline of the 14th Five-Year Plan for National Economic and Social Development of the People’s Republic of China and the Vision 2035, blockchain is included as one of the emerging digital industries, and requirements such as “developing blockchain service platforms and application solutions in areas such as financial technology, supply chain finance and government services with a focus on alliance chains” are proposed.
At present, China’s blockchain technology application and industry has already had a good development foundation, and a number of representative blockchain applications have emerged in such fields as anti-counterfeiting and traceability, supply chain management, judicial deposit, government data sharing and livelihood services. The preliminary role of blockchain in supporting China’s economic and social development has emerged.
“During the 14th Five-Year Plan period, with the deepening of the global digitalization process, the competition in the blockchain industry will become more intense. The introduction of the Guiding Opinions will help further consolidate the foundation of China’s blockchain development, accelerate the scale of technology application, build a blockchain industry ecosystem with world advanced level, and achieve leapfrog development.
IFGC is an alliance chain based on China’s proposal, and its main service groups are banks, insurance, securities, business associations, group enterprises and upstream and downstream enterprises. It was born in the era of mobile internet.
The reason for proposing the use of IFGC after an important decision was made at an internal meeting in China to ban the trading of foreign cryptocurrencies is to alleviate the over-reliance of the Chinese on foreign cryptocurrency markets and the serious outflow of RMB, to prevent the blockade and suppression of the Chinese economy by the US, and to anonymously counterfeit, launder money, illegally finance and other risks of offline paper currency trading. This will be a new departure and an important milestone in China’s cryptocurrency sector, and will significantly improve the financial order and currency regulation in China.
It is also the basis of consensus that IFGC is a new type of cryptocurrency developed and approved by the Chinese government in conjunction with major Chinese companies. It is not a third party stablecoin like Tether’s cryptocurrency token “?CNHT?”.
IFGC is now up for grabs internally, by subscription only at CHN-coin!
IFGC will issue 280,000,000 coins internally for the first time and is now up for grabs internally with a pre-sale price of .0558. In the future, the IFGC will become the dominant digital cryptocurrency in China and the world.
When it is released on the market, IFGC will be available to the world.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 36 YORUM
 1. F.K. dedi ki:

  Satınalmak için kiminle iletişime geçilecek?

 2. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Bu yazıda Mustafa bey her şeyi açıklamadan ipucu vermişti anlayanlara. IFGC 747672 Supporter sayısına ulaştı. 6 Aralık 2021 sonrası piyasaya girecek ve büyük ihtimalle 2-4x yapacak.

  Şuan 138 doları buldu
  https://app.chn-coinn.com/Issue/details/id/5.html

 3. Anonim dedi ki:

  It is a scam!!!

 4. F.K. dedi ki:

  konuyu araştırıyorum ancak çok fazla veri bulamıyorum.

 5. Anonim dedi ki:

  merhaba,
  ben IFGC’yi bundan iki ay önce keşfettim ve o zaman 2.16 seviyesindeydi. En az 300 adet satın alma şartı vardı. 650 dolar bir para yatırdım ve 300 adet satın aldım. Şu an ki değeri 350 doların üzerinde. Haftalardır zengin oldum hayalleri kurarken dün siteden yayınlanan bir duyuru ile resmen yıkıldım. IFGC satıp cüzdanımıza para aktarmak için vergi şartı koydu. Şu an için sahip olduğum IFGClerin yüzde 8 i kadar vergi ödemem isteniyor bu da 100 bin tl nin üzerinde. Telefonla aranıp şu kadar ödül kazandınız çekebilmek için şu hesaba şu kadar para yatırından bir farkı yok olan bizim 650 dolara oldu vesselam.

  1. Nesrin Özkaya dedi ki:

   Geçmiş olsun maalesef mağdur olanlar var. Siz kimden duydunuz?

 6. Anonim dedi ki:

  bende 300 adet IFGC coin var fakat satış yapmak için vergi şartı getirdiler. Elimdekilerin değerine göre yüzde
  sekizlik vergiye tabiyim. Aldatmaca olduğunu düşünüyorum ben yandım siz yanmayın.

 7. Anonim dedi ki:

  sosyal medyadan tanıştığım bir çinli arkadaştan öğrendim. Şu an için site kapanmış ya da her şey ortadan kaybolmuş değil. Bana söyleyen çinlinin elinde 131 bin adet var onun vergisi 1 milyon liradan fazla. Şu an bile vergiyi ödeyebilmek için para aradığını söylemekte. Ona göre her şey yolunda ya da o da bu dolandırıcı çetesinden bilemiyorum. Daha fazla bilgisi olan varsa paylaşsın.

  1. Nesrin Özkaya dedi ki:

   Çinli arkadaş kadın mı? Dikkat edin bir arkadaşım aldı Çinli bir kadının tavsiyesiyle elinde bolca var

 8. Anonim dedi ki:

  evet doğrudur :))

 9. Anonim dedi ki:

  peki o arkadaşınızın ümidi var mı bu coinle ilgili?

 10. Anonim dedi ki:

  Çinli kadın evet. Siteden benim için hesap açıp bana verdi. Kendi yapmış olduğu alımları benimle ekran görüntüsü. Hiç şüphelenilecek gibi değildi. Coinin müşteri hizmetleriyle de yazıştım onlar da illa ki vergi yatıracaksın diyorlar. Sonucu yakında göreceğiz.

 11. Anonim dedi ki:

  Anonim arkadaş benimle iletişime geçebilirmisin.
  54133939XX50

 12. Anonim dedi ki:

  Yukarıda yazılan, vergi işleri falan kesinlikle klasik DOLANDIRICILIK yöntemidir. Ne kadar inandırıcı olursa olsun Hiç bir şekilde para göndermeyin. Tamamen dolandırıcılık çetesinin klasik yöntemidir. Maille sosyal medya ile vs. ulaşıp sonrasında para isterler. Uçak bileti için Vs. gümrük vergisi için vs. para isterler. Uyarıyorum, Kesinlikle Paranız YANAR..

 13. Anonim dedi ki:

  Merhaba,
  Aynı şey bana da oldu. her şey hakkında yalan söylediler ve çok gerçek görünüyordu. Bir araya gelip hukuki yardım almamızı öneriyorum

 14. Anonim dedi ki:

  taktik aynı bende almıştım 2700 adet. vergi ödemesi için ek para istediler.vermedim. saçmalık… ana para gitti:)

  1. Nesrin Özkaya dedi ki:

   Arkadaşlar Türkleri hedef alan bir organizasyonun içindeyiz. IFGC coin olarak yabancı kaynaklarda herhangi bir bilgi yok. Maalesef yasal olarakta yapacak pek bir şey yok.

 15. Anonim dedi ki:

  2700 adet ifgc alan arkadaş bana ulaş bunlar şebeke
  05413393950

 16. Anonim dedi ki:

  Mağdur olan herkes bana ulaşsın

 17. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar bu bahsettiğiniz çinli kadın benımlede konuştu bende bu coine sahibim. Ben biraz uyanık davrandım param yok sen bana borç olarak gönder ben sana öderim dedim bana 1000 dolar gönderdi kendisi geride odemedim parayı siteye yatırdım yani kendi parası ona geri gitti tahminimce bunlar dolandırıcı benım zararım yok cepten yatırım yapmadım parası yanan arkadaşlarada geçmiş olsun diyorum.

 18. Anonim dedi ki:

  İfgc felan hikaye kardeşim para yatıran gereken bi bardak soğuk su içsin vergi felande yatırmayın kesinlikle daha fazla para kaptırmayın
  BİR DOST…

 19. Anonim dedi ki:

  Bugün gizli numaradan arayan arkadaş bana ulaşabilirmi ? bekliyorum çok acil bir konu

 20. Anonim dedi ki:

  kimse vergi verdi mi? para toplayabilir mi?

  1. Nesrin Özkaya dedi ki:

   Arkadaşlar bunu duyduğunuz kişi vergi için para isteyecek kesinlikle inanmayın. Dolandırıcı çetesi bunlar. Maalesef paranız gitti geçmiş olsun.

 21. Anonim dedi ki:

  Arkadaşlar satış yapanlar için şimdi vergiyi ödeyin. Bloke kaldırılsın diyorlar. Son altın vuruşa hazırlık var.
  12 aralığa kadar vergi ödenmesi için bildiri yayınlanmış.

 22. Anonim dedi ki:

  arkadaşlar ben suudi arabistanda çalışıyorum Aynı Çinli kızla aynı sorunu yaşıyorum Gelir vergisi ödemeye ek olarak 10.000 dolardan fazla yatırım yaptım Gümrük vergisini ödemeye devam etmeli miyim yoksa bunu yapmayı bırakmalı mıyım? Para iade edilecek mi?

  1. Nesrin Özkaya dedi ki:

   Kesinlikle vergi vs. göndermeyin. Bu organize biçimde yapılmış bir dolandırıcılık. Maalesef gönderdiğiniz tüm para gitti.Chn-coin diye bir borsa yok. Sahte hazırlanmış bir borsa.

 23. Anonim dedi ki:

  arkadaşlarına sor Platformdaki hesabımdan Binance hesabıma nasıl para aktardım? Daha önce 100$ transfer ettim ve sorun yoktu Sahte bir ticaret platformu olduğunu nasıl söyleyebilirler?

  1. Nesrin Özkaya dedi ki:

   Çünkü herkese aynı şeyi yaptılar. İlk transferler izin verip güven kazandılar.

 24. Ahmet dedi ki:

  Hi, is there anyone who has actually paid those taxes? I don’t think my account will be defrost if I pay those taxes. https://app.chn-coinn.com/ the stock market behaves strangely. IFGC is still growing, even though people are selling, which should lower the price. There is still the same number of supporters, and this number should change as well.

 25. Anonim dedi ki:

  It is a scam my bro

 26. Anonim dedi ki:

  hi i got scammed too i spend more than 2500 dollars

  can someone contact me and lets help each other

  +966542067848

 27. Anonim dedi ki:

  bir kadının adı nedir?

  1. Anonim dedi ki:

   Adı şans eseri Lisa değil miydi? Veya lüks otellerdeki fotoğraflar ve dayak atan bir erkek arkadaşla benzer bir şey mi?

 28. Anonim dedi ki:

  CHN coin website not available now on internet

 29. Anonim dedi ki:

  Unfortunately, i also got scammed by this ICO. I invested around 28,000 units in IFGC at first and after the announcement i was told that i need to pay tax. I paid another 10,000USD and they released my 5,700 units. At first i was really hopeful and thought it was legit, but after paying taxes i am told that i need to pay duties or tarrif because i am not chinese citizen!!!!!! which is another 24,000 USD. long story short, even if i paid the tarriff, they asked again for 2,000usd so you can trade your IFGC to USDT and be able to transfer to your Binance wallet. My money got burned and i suffered depression! I hope these scammers get karma and get what they deserve…

BİR YORUM YAZ