Kampanya ve İndirim Haberleri

Toki %20 indirim kampanyası

  • 22 Ağustos 2016
Toki %20 indirim kampanyası

Toki 2016 yılına özel indirim kampanyasını duyurdu. Toki borcunun tamamını ödeyerek kapatan müşterilerine özel %20 indirim fırsatı sunuyor. 30 Eylül tarihine kadar konut ve iş yerinizin tüm borcunu %20 indirimli ödeyerek tapunuzu alabilirsiniz.

Banka kredisi çekerek borcunuzu kapatabileceğiniz gibi elinizdeki nakiti kullanarak indirimden yararlanabileceksiniz.

 

Ergun Turan, kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 22 Ağustos – 30 Eylül tarihleri arasında ilgili bankaya başvuruda bulunabileceğini dile getirerek, “Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekir. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.” dedi.

İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, “Kampanyamızdan, satışları 2013 yılı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2013 yılı sonuna kadar başlamış konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dahil edilmedi.” diye konuştu.

“Banka faizleri inmeli”

Turan, geçen yıl yapılan indirim kampanyasında kapatılan 1,4 milyar borcun yaklaşık 710 milyon lirasının yastık altından çıktığını belirterek, bu yıl ki kampanyaya dair beklentilerine yönelik şunları söyledi:

“Bu yıl uygulamaya koyduğumuz indirim kampanyamızdan beklentilerimiz için iki şey çok önemlidir. Birinci moral motivasyon çok önemli. Bir diğeri ise bankaların faizinin belli oranda olması gerekir. Bir hafta önce banka faizleri yüzde 1,06 civarındaydı. Bu faizlerin düşmesi gerekir. Bankalar geçen hafta itibarıyla oran verdi. Bu önemli bir adımdır ama faizlerin 120 ayda da yüzde 0,90 civarına gelmesi gerek.

Vatandaşlarımızla diyalog içerisinde ve kamu biriminin başında birisi olarak banka genel müdürlerimizden de yönetim kurullarından da isteğimizdir. Bu zor günlerde vatandaşlarımızın yararı için faizlerin en azından 120 ayda yüzde 0,90’ın altına gelmesi gerekir.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Nevin dedi ki:

    Parası olan için güzel kampanya.

  2. Şahin dedi ki:

    Kredi faiz oranları daha düşük olsa bankadan kredi çekip borcumu kapatırdım.

  3. Zehra dedi ki:

    Kredi faizleri çok yüksek.

BİR YORUM YAZ