Kampanya ve İndirim Haberleri

Toki peşin ödemede %24 indirim kampanyası Eylül-Ekim 2018

  • 05 Eylül 2018
Toki peşin ödemede %24 indirim kampanyası Eylül-Ekim 2018

TOKİ Eylül-Ekim 2018 aylarında geçerli olacak kampanyasında kalan borçları için peşin ödeme yapan müşterilerine özel %24 indirim fırsatı sunuyor. 2018 yılının ikinci kampanyası 21 Eylül tarihinde başlayacak ve 19 Ekim 2018 tarihinde son bulacaktır. Kalan borcunuzu ödeyip indirimle tapunuzu alabilirsiniz.

Kampanyadan yararlanmak isteyen konut ve iş yeri alıcılarının 21 Eylül – 19 Ekim 2018 tarihleri arasında ilgili bankaya başvuru yapabilecek. Kampanyadan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın son başvuru tarihine kadar başvurularını yapması gerekli. Bu tarihten sonra yapılacak borç kapatmalarında söz konusu indirim oranından yararlanılması mümkün olmayacak.

Esnek ödeme ile yüzde 24 indirim
Bu yıl ikincisini düzenledikleri indirim kampanyasında esnek ödeme planı yaptıklarını vurgulayan Turan, “Yüzde 24 indirim kampanyamızdan bütün borç bakiyesini kapatamayacak vatandaşlarımız da yararlanabilecek. Borcun tamamını kapatamayacak vatandaşlarımız borç bakiyesinin %25’inden az olmamak şartıyla yaptıkları peşin ödemelerde %24 indirim kampanyasından faydalanabilecek” dedi.
İndirim uygulaması kapsamına alınan projelerdeki konut ve iş yeri alıcılarının başvuru tarihi itibarıyla TOKİ’ye ödemekle yükümlü oldukları aidat, emlak vergisi gibi herhangi bir borcunun bulunmaması gerektiğini vurgulayan Turan, “Kampanyamızdan, satışları 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksiti 2017 yılı Haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri sahipleri yararlanacak. Vadesi 12 ay ve daha az kalan projelerimiz indirim kampanyasına dâhil edilmemiştir” diye konuştu.

Kampanyaların belirli prosedürlere ve vatandaşların durumuna göre yapıldığını ifade eden Turan, “Yaz aylarında indirim kampanyası yaptığımızda birçok vatandaşımız köyünde ve tatilde oluyor. Bunun için indirim kampanyamızı bahar ayında yapıyoruz” dedi.

Kampanyadan yaklaşık 192 bin konut ve işyeri alıcısının yararlanacağını belirten Turan, kampanya kapsamındaki konut alıcılarının borç bakiyelerini kapatarak söz konusu indirimden faydalanmak istemeleri halinde Gayrimenkul Satış Sözleşmesini imzalamış oldukları aracı bankalardan konut kredisi kullanabileceklerini de söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Elcizade dedi ki:

    Anlayacagimiz dilden anlatacak var MI zahmet olmazsa

  2. Nesrin Özkaya dedi ki:

    Elcizade olay şu şekilde. Tokiden ev aldınız ve borcunuz devam ediyor. Kalan borcunuz atıyorum 100.000 TL. Eğer nakitiniz varsa veya banka kredi çeki ödemek isterseniz %24 indirimle 76.000 TL ödeyip tapunuzu alıyorsunuz.

BİR YORUM YAZ