A101 Apec benzinli moped modeli nasıl? kullanıcı yorumları

  • 20 Mart 2022
A101 Apec benzinli moped modeli nasıl? kullanıcı yorumları

A101 marketlerde Volta servis güvencesiyle Apec benzinli moped 14.000 TL’ye satılacak. Akaryakıt fiyatlarıyla birlikte birçok kişi uygun fiyatlı ulaşım çözümleri arıyor. Bunlardan biri de benzinli mopedler. Yakıt tüketimi ortalama 100 km’de 2 litre olan bu mopedler bile kilometrede 40 kuruş yakıyor. Görüldüğü gibi benzinle çalışan bu mopedlerde ekonomik değil aslında. Şuan en ekonomik seçenek elektrikli mopedler. Ben size elektrikli modelleri tavsiye ederim. Yüksek torktan dolayı elektrikli motorlar hem daha güçlü hem de bakımları daha kolay. Tek sorun şarj etmek için yer. Eğer yeriniz varsa hiç düşünmeden elektrikli bakın derim.

A101 Apec benzinli moped modeli alınır mı?

A101 için özel markaya sahip Apec aslında Volta firması tarafından ithal edilen bir model. Piyasada bu markayla moped satılmıyor. Apec marka ürünün servisininin Volta tarafından veriliyor oluşu güzel. Volta servisleri ortalama kaliteye sahip. Yedek parça konusunda sorun yaşamazsınız.

Ürüne gelecek olursak 2.1kw elektrikli motor çok dik yokuşlar dışında 2 kişiyle sorun yaşatmaz. Uçup kaçmasını beklemeyin. B sınıfı Ehliyetle kullanılabilen moped 150kg taşıma kapasitesine sahip. 80kg ağırlıkta olan apec moped euro5 motor normuna sahip.

Apec moped plaka istiyor mu?

Apec moped 49.4 cc benzin motorlu olduğu için plaka çıkartılmalı. Plakasız olarak dışarı çıkması yasal olarak uygun değil. Herhangi bir ehliyet sınıfıyla kullanılabiliyor. Motor aldıktan sonra trafik tescilde motor için plaka alım işlemleri yapılmalıdır.

Apec moped için mtv ödenecek mi?

A101 marketlerden aldığınız apec moped için yıllık herhangi bir mtv ödemesi yapmayacaksınız. Motosikletlerde 0-99 cc arası mtv ödemesi yapılmıyor. Ayrıca 50cc altında kalan motosikletler için zorunlu trafik sigortası yaptırmasına gerek yok.

Apec moped yorumlarım

Özetle otomobillerin bile elektrikliye geçtiği günümüzde benzinli moped alınmaz. Güç olarak elektriklilerle denk değiller. Plakası, yakıtı, bakımı derken mantıksız bir yatırım olur. Ben size volta vs2 elektrikli motor tavsiye ederim. Gücü 2KW ve yüksek torktan dolayı bu mopede göre çok daha güçlü. Üstelik vs2 12.000 liraya alınabiliyor. Plaka derdi yok, bakım işi yok ve en önemlisi benzine göre 5’te 1 daha ekonomik yakıt tüketimi mevcut. Sessizce çevreyi kirletmeden elektrikli motorunuzla gezeceksiniz. Benim kişisel yorumum benzinli motor devri bitti.

Sizin kullanıcı olarak yorumlarınız nedir? lütfen aşağıda bizlerle paylaşın.

A101 Apec volta moped

Abonelik
Bildir

16 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
hasan
2 yıl önce

kimse kusurabakmasın yeni bir devir başlatma peşinde birileri benzinli candır , akü fiyatları almış başını gitmiş sarj yarıya düşünce güç kaybı yaşanıyor nerde yolda kalırım diye kafada deli sorular 6-8 saat sarj süresi fazla kalsa aküye zarar kışın kullanmasan motor üstünde bıraksan arada bir sarj edemesen akü çöp

Mehmet Çelikek
2 yıl önce

Bunların devri artık kapandı. Kanuni 50lik motorum artık geçen yıl arabamın yaktığı kadar yakıyor. Elektrikli kanuni aldım. İnanılmaz çekişi var 140 kilo 2 kişiyle yokuşta düz yolda gider gibi hızlanıyor. Evde şarj ediyorum günlük 30km yol yapıyorum tüketim yok gibi aylık 50 TL elektrik harcıyor. Biri batarya demiş ama ben aylık benzinde 1000km yapıyorum bu da 300 lira yapıyor. Yıllık 3600 TL 2 yılda 7200 TL ekonomi demek. Bataryanın sıfırı 5000 lira. Benzinli motorda sürekli arıza çıkarıyor 2 yıl sonunda. Bunda sadece batarya eskime muhabbeti var.

HSYM ÇLK
2 yıl önce

AKÜ FİYATI, AKÜ SARJ SÜRESİ, ÜCRA BİR YERDE KALNIRSA ENERJİ BULAMAMA ELEKTRKLİLERİN EKSİLERİ, BENZİNLİDE YEDEK BULUNDUR DEVAM ET YOLDA ELEKTİRİK BİTECEK KORKUSU YOK, BENZİNLİ DEVRİ BİTMESİ İÇİN ARAÇ HAREKET HALİNDEİKEN ENERJİ ÜRETEN VE DOLAN BİR SİSTEM OLMALI

Last edited 2 yıl önce by HSYM ÇLK
Selim
2 yıl önce

Kullanıcıya göre elektrikli benzinli seçilmeli. Eğer şehir içinde sürekli kısa mesafe kullanılacaksa elektrikli mantıklı. 20-30km uzun menzillerde benzinli mantıklı. Benzin uzun yolda yarı yolda bırakmaz ama elektrikli sıkıntılı. Ben volta moped elektrikliyi çarşıda günlük paket servisi için 100km kullanıyorum. 1.5 yıl oldu şarjla ilgili sorun yok. Çekişi benzinliye göre harika. Lastik dışında hiçbir masrafı olmadan kullanılıyor.

Olkan
2 yıl önce

Volta vs2 ehliyet ister plakada ister bu birkere yanlış bilgi
Volta coptur para yatırmayın benim vardı sattım kurtuldum servise mahkumsunuz ilgisiz bir firma çabuk çürüyor şasesi beş para etmez bisiklet alin daha iyi . al 50 CC scoter 80 LİK yap bak keyfine çok

Kazim
2 yıl önce
Yanıtla  Olkan

Bunu alimmi peki yardım ederseniz

MUSTAFA
2 yıl önce

ne için alındığı önemli. plakasız ruhsatsız binilecek motorlar saatte 25km hız yapan scoter tarzı küçük araçlardır. wattı 0.25 üzeri olan her elektrikli araca RUHSAT PLAKA VE KASK zorunluluğu vardır. avantajı yakıt bakım gibi giderlerde olur. şehir içi kısa mesafelerde avantaj sağlar. benzinli moped de km de şuan 50 krş civarı yakar. satarken değer kaybı çok olmaz. ben tercihimi APEC ten yana kullanırım…

Tuncay
2 yıl önce

Ben daha yeni rks rs3 aldım çok güzel beni işe gidip gelirken yakıt masrafından kurtardı tavsiye ederim

kasım
2 yıl önce

Türküyede satılan elektirikli scteer lar da iyi değiller bedava bulsam binmem 8 saatte doluyor kısa mesafe hiç bir işe yaramaz onu alıcağıms bisiklet alırım en azından pedal çeviririm

kasım
2 yıl önce

Türkiyede satılan elektirikli scooter lar kesinlikle Avrupanın en eski teknoloji si düşünün 25 km gittin geriye dönüp dönemiyeceğin meçhul birde dolum için 6veya 8 saat gün bitti tabi gittiğin yerde elektrik bulursan, en adi benzinli scooter Türkiyede satılan elektirikli scooter dan iyidir bedava bulsam almam o yüzden Türkiyede yaşıyorsan benzinli en garantisi

Ersoy
1 yıl önce

Arkadaşlar benim daha önce elektrikli bisiklet vardı hiçte dediğiniz gibi ekonomik değil 1 yıl dolmadan elektronik kartı yandı kışın kullanmadığım için pilleri azaldı 3 gün yerine 2 güne düştü sürüş mesafesi ayrıca bunlar garantiye girmiyor servise götürdüm her 2 ayda gelip bakım yaptırman lazım dedi zaten ona vereceğim parayla motora benzin alırım daha iyi ben 50cc bir motor aldım kafam böyle daha rahat .pil bitti derdi olmuyor 6 aydır kullanıyorum hiç bir sorun çıkmadı.umarım yorumum yardımcı olur.

16
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x