A101 Nexon 49″ uydu alıcılı smart led tv inceleme

  • 03 Ağustos 2015
A101 Nexon 49″ uydu alıcılı smart led tv inceleme

A101 aktüel ürünler her hafta bir tv modeli satılıyor. Bu hafta 6 Ağustos 2015 Perşembe günü Nexon marka dahili uydu alıcılı smart led tv 1199 TL fiyatla satılacak. Ürünü Vestel bayisinde inceledik ve görüşlerimizi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Vestel fabrikalarında montajı yapılan Nexon televizyonlarda genelde Samsung paneller kullanılıyor. Üründe kullanılan panel kalitesi vasat seviyede. 400 HZ yazılımsal olarak elde edilen yenileme hızı. PS4 oyunlarında hareketli sahnelerde gölgelenme göremedik. Kayan hızlı alt yazılarda sorun yok. Panelin fiziksel hızı 100 HZ. Karanlık ortamda panelin köşelerinde ışık sızması mevcut. Tam siyahlarda belli olan ışık sızmaları birçok kişi tarafından fark edilmeyecektir. Parlaklık olarak iyi olan tv, renk başarımında çok iyi değil. Yanında bulunan Vestel 7070’e göre çok açık biçimde görüntü kalite farkı var. Renkler çok yapay ve yan açılardan sorunlu.

a101-nexon-49-tv

Smart özelliğinde wifi yok, ethernet kablo ile bağlantı yapılıyor. Bir defa kullandıktan sonra bir daha açmayabilirsiniz. Çok kullanışlı değil, uygulama hızları kötü. Dahili uydu alıcı kanal geçişleri HD kanallarda yaklaşık 2 saniye. Normal kanallarda 1 saniye. Arayüzle ilgili sorun yok basit ve kullanışlı.

Büyük ekran ekonomik modellerde görülen sorunların birçoğu bu üründe mevcut. Ürünü eleştiriyoruz ama televizyonun 1199 TL fiyata sahip olduğunun farkındayız. Kaliteli diye tabir ettiğimiz modellerin 42″ boyutlu olanları 1200 TL civarında satılıyor. Fiyatı ve boyutu dikkate alındığında Nexon iyi bir seçim olacaktır. Büyük salonunuz var ve bütçe düşükse alınabilir bir televizyon. Küçük odalar için tavsiye etmiyoruz. Küçük mekanlarda televizyonun kusurları rahat görülebiliyor ama uzaktan izlemelerde kusurları göremiyorsunuz. 49″ iyi bir tv için 500 TL fazladan para veremiyorsanız A101 marketlerden taksit seçeneklerini kullanarak ürünü alabilirsiniz.

Merak ettiğiniz detayları yorum bölümünden iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.