Kampanya ve İndirim Haberleri

A101 Qcy T5 kulaklık kullanıcı yorumları ve tavsiye

 • 21 Şubat 2021
A101 Qcy T5 kulaklık kullanıcı yorumları ve tavsiye

A101 marketlerde QCY T5 model kablosuz bluetooth kulaklık 130 TL’ye satılacak. Ürün fiyatı ve tasarımıyla dikkat çekiyor. Ürünün özellikle kullanıcılardan gelen yorumları çok önemli. Bu tür ucuz kulaklıklar çok kötüde çıkabiliyor fiyatının üzerinde de olabiliyor. Öncelikle ürünün özelliklerine bakalım.

QCY T5 teknik özellikleri

 • Konuşma süresi 4 saat (her kulaklık)
 • Kutu şarjı ile her kulaklık 4 defa şarj ediliyor.
 • Toplamda 16-20 saat konuşma veya müzik çalma süresi
 • İşletim Sistemi Uyumluluğu: Android ve iOS
 • Sesli Asistan Desteği: Var
 • Bağlantı Türü: Tam Kablosuz
 • Bluetooth: Var
 • Ağırlık: 9 gram
 • Mikrofon: Var
 • Şarj Süresi: 2 saat
 • Mesafe Aralığı: 10 m

Ürünü aktif olarak kullanmış biri olarak tavsiyem xiaomi airdots basic 2 almanız. Xiamoi bağlantı sağlığı açısından daha stabilir bir ürün. Eksik yönü fiziksel tuş olması. T5 modelinde bağlantıyla ilgili sorunlar olabiliyor. Tasarım daha iyi ve dokunmatik tuş büyük konfor sağlıyor. Ses kalitesi ve yüksekliği olarak benzer ürünler diyebilirim.

Bu kablosuz kulaklıklarda fiyatı belirleyen en önemli husus mikrofon kalitesi. Kaliteli 1000 TL üzeri kulaklıklarda gürültü engelleme mevcut ve dış sesleri engelliyor. Konuşurken sadece sizin sesinizi iletiyor. Uygun fiyatlı T5 gibi kulaklıklar dış seslerle birlikte sizin sesinizi veriyor. Gürültülü ortamlarda yüksek sesle konuşmanız gerekebiliyor. Örneğin yanınızdan araç geçerken sizin ses arkada kalıyor arabanın sesi karşıya gidiyor. Eğer ofiste kullanacaksanız pahalıya gerek yok ama dışarıda veya gürültülü ortamlarda bu kulaklıklar telefon görüşmesi yaparken sıkıntı verecektir.

Gelelim müzik kalitesine. Öncelikle Sony marka pahalı ürünler dışında Apple dahil hiçbir kulaklıktan yüksek ses kalitesi beklemeyin. Telefonunuz yanında gelen kablolu kulaklık misliyle daha kaliteli ses verir. Çok müzik dinlemeyen ucuz kulaklıklarla idare eden birini tatmin eder ama fazlası değil.

Diğer özellikler bakımından gayet güzel ürün. Şarjı çok iyi gidiyor, kutusu kibar taşınabilir.

QCY T5 kulaklık kullanıcı yorumları

Üründe kopmalar olmuyor. Kutusuna koyunca bağlantıyı kapatıyor çıkarınca 3-5 sn içinde bağlanıyor (Olması gereken bu zaten). 2 kulaklık için tek bağlantı yapıyorsunuz ama ayrı veya beraber kullanılabiliyor. Ses seviyesi bir tık az ama telefonunuzda dolby atmos varsa açtığınızda ses %20 %30 artıyor. Senkron sorunu çok çok çok az, sıkıntı yok. yüksek seviye gürültülü ortamda telefon görüşmesi rahatsız edebilir. Gürültü azaltma yok çünkü. Kulaktan düşmüyor. Her kulaklık 4-5 saat dayanıyor. Kutu 4-5 kez şarj ediyor. Dokunmatik sorunsuz sadece alışmak lazım. Telefon açma, kapama, müzük play stop, sonraki önceki parça, google asistan kontrol edilebiliyor. Bazıları sağ bazıları sol kulaklıktan kontrol ediliyor. Üst seviye bir kulaklık değil ama, kesinlikle aldığınıza pişman olmayacaksınız. Samsung s8 de kullanıyorum, yorum bu cihaza göre yapıldı.

+Sesi gayet kaliteli ve ses seviyesi yüksekliği yeterli. (İki kulağımda da 45 DB kaybı olduğu halde bana fazlasıyla yetiyor) + Tiz, midler güzel. Basslar da fena sayılmaz, ben beğendim. + Malzeme kalitesi güzel. Kulaklık için sadece – Max 3 sn içinde telefonla bağlantı kuruyor. Yani kulağınıza takincaya kadar bağlanıyor ama bazen bağlantıda sıkıntı olabiliyor. Özellikle kış aylarında kat kat giyinip telefonu pantolon cebinize koymuşsanız, çıkarıp mont cebine koyunca düzeliyor. Onun haricinde diğer odadan bile çekiyor ama pantolon cebinde neden öyle oluyor anlamadım ama bunu hiç sıkıntı etmedim, sürekli olmuyor. – Dokunmatiğine biraz hassas davranmak gerekiyor. Biri vurmatik değil demiş, doğru demiş. Dokunacaksiniz yavaşça. Öyle güzel çalışıyor. – Şarjı yaklaşık 4-5 saat gidiyor. Kutusu da bayağı gidiyor. Vaad edilen saatler doğru yani lakin kutusunu çok sevemedim. İki tane ışık koymuşlar, bu ışıkların tek işlevi yüzde yüz şarj olunca sönmesi. 4 ışık koyaydilar bari kutunun şarj seviyesini gorebilseydik, powerbank usulü. Aklıma geldikçe takıyorum mecburen yoksa günün ortasında sarjsiz kalabiliyorsun, ne kadar şarj kaldığını bilmediğin için. – Kutusu göze hoş görünüyorken eline alınca biraz kalitesiz hissettiriyor. Bundaki temel sebep ise kapağı. Kapağı çok dandik, menteşesi sağa sola oynuyor. Kırılgan hissettiriyor. Lakin bir kere cep hizasından taşlı zemine düşürdüm, kapak açıldı nedense. Birkaç yerinde derin çizik hariç bir şey olmadı. + Kulaklıklar ayrı ayrı olarak telefonla bağlantı kuruyor yani önce sağı çıkarayım, sonra solu çıkarayım, senkronize sorunu oldu cart curt sorunu yok ve tek bir tanesini kullanma imkanınız da oluyor böylece. ? Mikrofon kalitesi ise günü kurtarır seviyede. Dış ortam sesini engellemesi iyi değil, karşı tarafa iletiyor dış sesleri ama sizin sesinizi de iletiyor. O yüzden sesli ortamlarda olsanız dahi yüksek sesle falan konuşarak iletişim kurabiliyorsunuz. Sessiz ortamlarda ise telefondan bir tık kötü fakat kötü değil.

Bir haftadır kullanıyorum. Malzeme kalitesi güzel. Sağlam görünüyor. Kulağa tam oturuyor , kolay kolay kulaktan düşmez. Kutusu küçük ve kibar taşıması sorun yaratmaz. Sadece kutu kapağı cok hassas kırılacakmış gibi hissettiriyor. Bunun dışında hiçbir sıkıntısı yok. Ses performansına gelince , bence çok çok yeterli seviyede . kesinlikle cılız az ses verme durumu yok. Gerek müzik dinlemede , gerek telefon görüşmelerinde ses alış verişinde sorun yaşamadım , şikayette almadım. Pil performansı da çok başarılı bence. Fiyatına göre kullanıcıya sağladığı fayda çok başarılı diyebilirim. düşünenlere kesinlikle tavsiye ederim. Son olarak siparişi bir saat içerisinde özenle hazırlayıp kargoya veren DELTA BİLGİSAYAR’a teşekkür ederim.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ