Bim JVC 65″ 4k televizyon inceleme ve kullanıcı yorumları

  • 05 Haziran 2018
Bim JVC 65″ 4k televizyon inceleme ve kullanıcı yorumları

Bim market aktüel ürünlerde 8 Haziran 2018 tarihinden itibaren JVC 65″ 4k televizyon 4245 TL fiyatla satılacak. Dünya kupası öncesi büyük ekran arayanlar için JVC televizyon fiyatı ve özellikleri ile son derece iyi bir ürün. Kısa süreli inceleme imkanı bulduğumuz televizyon hakkında yorumlarımızı ve kullanıcı olarak satın aldıktan sonra sizde yorumlar bekliyoruz.

Hem 4K hem de HDR Led televizyon

JVC markası artık Vestel ile anlaşarak televizyonlarını Türkiye’de ürettiriyor ve Avrupa’ya satılıyor. Ürünün kalitesi hakkında endişeniz olmasın. Bimde satılacak JVC 65″ yani köşeden köşeye 165cm boyutunda. 4k çözünürlük ve HDR ile geliyor. HDR özelliği ile desteklenen görüntülerde karanlık noktalar aydınlanıyor. Örneğin filmlerde karanlık gördüğünüz yerleri ayndınlık görebileceksiniz. HDR özellikle konsol oyunlarında kendini çok belli ediyor. LG ve Samsung modelleri kadar iyi çalışmasada PS4 ile yaptığım denemelerde HDR açık oyun görüntüleri çok farklı.

Panel kalitesi en iyisi değil ama fiyatına göre güzel. Yanal bakış açılarında bozulma minimum. Renk doğruluğu iyi. Tam siyahta ışık sızmaları mevcut. Parlaklık yüksek ama kontrast aşırı fazla. Yenileme hızı tv yayınında sorunsuz. Kayana alt yazılar gölge bırakmıyor. Oyunlarda profesyonel bakış açısıyla gölgelenme hissediliyor ama normal kullanıcının anlaması zor.

JVC  Ses kalitesi, smart özelliği ve kanal geçişleri

Televizyonun üzerindeki 2x12W çıkış gücüne sahip hoparlörler oldukça iyi. Bas sesler ve midler oldukça doygun. 50″ JVC televizyonda hoparlör ortalamaydı ama bu modelde çok iyi. Ses konusunda memnun kalacaksınız. Televizyonun smart özelliği yine çok iyi değil. Lg Web OS bu konuda zirvede. Samsung yine iyi ama Vestel bu işi pek beceremiyor. Hız ve kullanışlılık 65″ televizyon olması gerektiği gibi değil. Bence sorun değil, apple tv, android boxlar varken smart özelliği en iyi tv bile çok demode kalıyor.

Dahili uydu alıcılı JVC televizyonun kanal geçişleri yavaş ve ortalama 2 saniye sürüyor. Digiturk gibi platformlar kullanıyorsanız sizin için kanal hızı çok önemli olmayacak.

JVC 65″ modelde wifi, bluetooth, 2usb, 3 hdmi bulunuyor. Giriş ve çıkışlar gayet yeterli sayıda.

Özetle bu televizyon alınır mı?

Piyasada 65″ televizyonlar 3500 TL’den başlıyor. Vestel marka ürünler 4200 TL. Aslında JVC Vestel marka ürünlerle aynı panele sahip. Sadece özellik ve tasarım farkı var. JVC 65″ modelde çerçeveler çok ince ve ayak tasarımı çok iyi. Görüntü kalitesi arıyorsanız 1000 TL daha verip LG modellerine bakılabilir. Benim bütçem için 4245 TL sınır diyorsanız gönül rahatlığı ile JVC alabilirsiniz. Pişman etmeyecek bir televizyon.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.