Bim Kaan çapa makinesi 2022 modeli ve kullanıcı yorumlarım

  • 19 Mart 2022
Bim Kaan çapa makinesi 2022 modeli ve kullanıcı yorumlarım

Pandemide birçok kişi ufakta olsa bahçe ve arazi aldı. Bağ, bahçe gibi hobi amaçlı yapılan tarım topraklarında birçok alete ihtiyaç duyuluyor. Bunlardan en önemlisi de çapa makineleri oldu. Bim marketlerde bahara özel Kaan marka çapa makinesi 3499 TL fiyatla satılacak. Bim kataloğunda verilmemiş ama çapa makinesinin modeli Kaan CP 230-S 7HP olarak geçiyor. İnternette en düşük 4450 TL’ye satılıyor. Bim fiyatı efsane güzel olmuş. Eğer ihtiyacınız varsa kaçırmayın!

Kaan çapa makinesi kutusundan 2 lastik çıkmıyor. Ürün 1 ileri vitestir. Geri vites yoktur. Motor koruma kaputu çıkmamaktadır.

Bimde satılan Kaan çapa makinesi alınır mı?

Aynı model olmasada bir alt modelini tam 8 yıldır 3 dekarlık bağımda kullanıyorum. Kaan markası bahçe çapalarında uzman bir firma.Ürünlerin kalitesi fiyatına göre çok iyi. Malzeme kalitesinden oldukça memnun kaldım. Motoru sorunsuz, şanzıman güzel çalışıyor. Ben 1000 liraya almıştım şimdi bimdeki kaan modeli 3500 TL fiyatla bedava. Bu çapalarda önemli bir husus var. Motor ne kadar iyi olursa olsun çapa bıçakları ince olursa verim alamıyorsunuz. Sanayilerde çapa makinesi bıçağı yapan tornacılar var. Çelikten kalın bıçak yapıyorlar. İşte bu bıçaklar çapanın kaderini değiştiriyor. Çok daha rahat hareket ediyor ve otla tıkanmıyor. Eğer çapayı hareket ettirmekte zorlanırsanız kesinlikle çapa bıçağı modifiyesi tavsiye ederim.

kaan çapa makinesi

Kaan çapa makinesi hakkında kullanıcı olarak gözlemim olumlu. Az yakıyor, 1 saate 1 dekarda 0.5 litre civarı benzin yakıyor. Tabi tüketim verdiğiniz gaz miktarına göre değişir. İşleyeceğiniz toprak çok sertse benzinli bu model pişman edebilir. 2 dekar üzeri sert toprağınız varsa dizel güçlü makineleri tavsiye ederim.

Hiç çapalanmamış toğrağı çapalayacaksanız ilkinde çok uğraşacaksınız buna hazır olun. Makineyi aşırı gömmeden sürün. İkincisinde daha rahat olarak biraz daha gömebilirsiniz. Bu çapalar çok yumuşak veya çok sert toprağı sevmez. Kollarınızı yormasın diyorsanız ağır dizel çapalara bakın. Benzinlileri kullanırken kollara çok yük biniyor. Özetlersek 5 dekara kadar arazi için bimdeki kaan alınır. Daha büyük arazilerde sizi çok yorar ve gücü zayıf kalır. Görselde 50 dekar arazi denmil ama şaka yapılmış sanırım. 50 dekarı bu çapa makinesi hiç durmasanız 3 günde çapalar. Toprak sertse zaten ilk günden pes eder.

Bimden bu çapayı peşin fiyatına 9 taksitle alabilirsiniz. Bu çapa sabahtan kısa sürede yok satacaktır fiyatı çok uygun bilginiz olsun. Sabah erken bime gitmenizi tavsiye ederim. Bim aktüel ürünlerde 25 Mart 2022 tarihinde Kaan çapa makinesi satışa sunulacaktır.

 

Abonelik
Bildir

36 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Mert
2 yıl önce

Harika bir tespit yapmışsınız. Bu çapaların yanında gelen bıçaklar çöp. Su verilmiş kalın çelik bıçak yaptırdım 500 TL verdim ama çapa bambaşka oldu. Eskiden otları kesmez yürümezdi. Sürekli iterdim mahvederdi. Şimdi otları parçalıyor ve kendi yürüyor.

Mert
2 yıl önce
Yanıtla  Mert

Yukaridaki açıklamalarınız ve yorumlarınız için teşekkür ederiz. Babam bu üründen bugün aldı, bu sitedeki yorumları buldu bana söyledi. Bıçaklar hangi çelikten ve kalınlığının ne kadar olması gerekir? Orjinal bıçakları tornacıya götürmemiz gerekirmi nelere dikkat etmeliyiz? Cevap verirseniz seviniriz.

Anonim
26 gün önce
Yanıtla  Mert

Bir. İleri. Hicbirişeyaramaz.

Dursun
2 yıl önce

Bu çarpanın yanında teker varmı ben aldım vermediler

ALİ ÇİÇEK
2 yıl önce

MODEL NUMARASI NEY

Şükrü
2 yıl önce

Bu ürünün arkasında hark açmak için aparat varmı.

yusuf bilgili
2 yıl önce

bu makineyi babam almak istiyor. bende epey araştırdım ama bu tekerleri ve ilk verdiğiniz görsele hiç bir siteden ulaşamadım. siz vermeseniz model numarasıda yazmıyor hiç bir yerde. bu büyük tekerleri ve kapağı içerip içermediğinden emin misiniz. ilk görsele nereden ulaştınız?

ÖMER KUTLU
2 yıl önce

MERHABA BENZİNLİMİ DİZELMİ BU ÜRÜN ACABA

ibrahim
2 yıl önce
Yanıtla  Nesrin Özkaya

25 de gelecek olan bim deki ürünün tekerlegi warmı acaba

Fazlı ünal
2 yıl önce
Yanıtla  Nesrin Özkaya

Bende almak istiyorum varmı aceba şuan

Ali
2 yıl önce

Kaç zamanlı

Salih karakuş
2 yıl önce

Üst motor koruma sacı varmı

ibrahim
2 yıl önce

Hayırlı günler bu ürünün tekerlegi warmı acaba

gürkan
2 yıl önce

2 ileri 1 geri vites olduğuna eminsiniz değil mi efendim ona göre satın almak için bütçe ve zaman ayırmaya çalışacağım. Teşekkür ederim.inertnette bimdeki görselin aynısını buldum sadece 1 ileri yazıyor trendyolda kafam karıştı.

36
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x