Kampanya ve İndirim Haberleri

Bim Polosmart akıllı tartı neler yapıyor? yorumlarım

  • 19 Eylül 2020
Bim Polosmart akıllı tartı neler yapıyor? yorumlarım

Bim marketlerde 70 TL fiyatla satılacak polosmart akıllı tartıyı birçok kişi merak ediyor. Tartı akıllı olunca neler yapıyor bakalım. Öncelikle tartımız bluetooth üzerinden cep telefonunuza bağlanıyor ve uygulaması sayesinde birçok fonksiyon sunuyor. Üzerinde bulunan 4 adet sensör ile fiyatının üzerinde fonksiyonlara sahip.

Bu tip tartılarda sensör kalitesi oldukça önemli. Kesin ölçümler yerine tahmini ölçüler yapıyor. Sonuçları az da olsa fikir verebiliyor. Aslında ölçümlerden çok uygulamanın size verdiği istatistikler sizi kilo verme konusunda motive ediyor. Bu bakımdan akıllı tartılar faydalı birer yardımcı.

Polosmart akıllı tartı 70 TL fiyatla normal tartı fiyatına size akıllı özellikler sunuyor. Bu bakımdan tavsiye ediyoruz. Bütçe varsa xiaomi modellerini tavsiye ederiz.

Yağ Yüzdesi Ölçümü
Vücut yağ yüzdesi, toplam yağ kütlesinin toplam vücut ağırlığına bölünmesi ile hesaplanır. Bir kişinin ağırlığının BMI değerine göre daha iyi değerlendirilmesini sağlar.

Kemik Ağırlığı Ölçümü
İnsan iskeleti, vücudu destekleyen kemiklerden oluşur. Kemiklerin mineral yoğunluğu ve kalsiyum, kemik sağlığında dikkat edilen esaslardır.

Su Yüzdesi Ölçümü
Vücut su yüzdesi, vücut kas kütlesi ile yakından ilişkilidir, çünkü kaslar yüksek miktarda su içerirler (yaklaşık %70).

BMR Ölçümü
Bazal metabolizma vücudun istirahat halindeyken yaktığı enerji miktarıdır. Kişi uyanık ve tamamen dinlenme halindeyken ölçüm yapılır.

BMI Ölçümü
Vücut Kütle Endeksi (BMI) vücut ağırlığının boyun karesine bölünmesi ile hesaplanır. İnsanların ağırlık ve sağlık kategorilerinin tayin edilmesi için kullanılır.

İç Yağ Ölçümü
İç (viskeral) yağı vücudun karın bölgesinde bulunan organların yağdır. Bu değerin fazla olması sağlığınız için riskdir.

Kas Yüzdesi Ölçümü
Kas kütle endeksi kas kütlesi, vücut ağırlığı ve boya göre hesaplanır. Sağlık durumu ve vücut direnci için sayısal değerlendirmedir.

Obezite Ölçümü
Obezite ölçümü, gerçek ağırlık ile ideal ağırlık arasındaki farkı gösteren bir analizdir. Vücudun ideal ağırlığının üzerindeki kilolar obezite olarak belirtilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Merhaba tartıdan memnun musunuz bende almayı düşünüyorum da:)

BİR YORUM YAZ