Kampanya ve İndirim Haberleri

Bim Tefal buhar kazanlı ütü nasıl? inceleme ve yorumlar

 • 30 Eylül 2019
Bim Tefal buhar kazanlı ütü nasıl? inceleme ve yorumlar

Bim marketlerde Tefal marka buhar kazanlı ütü 599 TL fiyatla satılacak. Ürünü tam modelini tespit edemedim ama 6.6 barlık Tefal modelleri 750 TL civarında. Bimin 600 TL fiyatıda gayet uygun. Tefal ütü konusunda başarılı bir firma. Kötü bir model pek çıkarmıyor. Buhar kazanlı ütü bakıyorsanız ütü modellerini ve kullanım amacınızı iyi belirlemeniz gerekli.

 

Ürünün artıları ve eksilerini sizlerle paylaşmak istiyorum. Öncelikle ütüler hakkında bilinmesi gereken bazı konulara değinelim.

Bir ütü almak için nelere dikkat etmeliyiz?

Ütünün Tipi 
Buhar kazanlı ve normal buharlı olmak üzere 2 ye ayrılır.
Buharlı ütü: Daha çok az ütüsü olanlar için idealdir. Çabuk ısınır avantajı budur.

Buhar kazanlı ütü: Su haznesi ütü gövdesinden ayrıdır.normal buharlı ütülere göre daha uzun sürede ısınır fakat daha çok iş yapar. Tefal Su haznesi 1.8 olduğu için durmadan su takviyesi yapmanıza gerek kalmaz.

Ütü Tabanı

Alüminyum taban bir yıldan sonra yapışkanlı yapar.
Çelik taban ütüleme esnasında çok çabuk çizilebilir o yüzden düğme ve fermuarlara dikkat etmemiz gerekir en ideali seramik tabandır.

Tefal kazanlı ütü durilium tabandır. Durilium ne demek öncelikle onu bilmemizde fayda vardır. Durilium metal seramik karışımı bir üründür. Tefal markasının geliştirmis olduğu son teknolojidir. O yüzden bu tarz ütüleri kullanmakta fayda vardır . Bu tabanda kayganlık biraz daha fazla ve çiziğe karşı biraz daha dayanıklılık vardır. Eloxal veya steamglide gibi tabanlar da araştırmalarım esnasında karşılaştım sizi aydınlatmak isterim bunlar da farklı firmaların üretmiş olduğu son teknoloji tabanlardır.

Tefal ütü kireç avcısıdır :Bundan kastımız Kirece karşı koruyucudur. Bu da demektir ki ütümüzün ömrünü uzatır. Malumunuzdur ki çeşme sularımız oldukça kireçli :(

AUTO OFF özelliği

Bu otomatik kapanma özelliği anlamına gelir. Dalgınlıkla kıyafetlerin üzerinde unutsak bile otomatik olarak kendisini kapatacaktır ve yakmayacaktır. Bu özellik de tefalde bulunmaktadır. Artık ütü yaparken yakma olayına son verecek bir özellik.

Son olarak da şok buhar özellikte bahsetmek istiyorum. Şok buhar ne işe yarar derseniz şöyle anlatayım günlük takım elbise giymek zorundaysanız eğer malumunuz ki pantolonda çizik çok önemlidir bunu şok buhar gücü yapar bu da tefalde bulunmaktadır. Şok buhar en az 240 basınç olmalıdır. Tefalde 450 basınçtır. Bundan daha yüksek basınçlı ütüler de elbetteki var fakat fiyatları oldukça pahalı bu fiyatta bu ürün hiçbir yerde bulunmayacak kadar ucuz. Dezavantajları
2 özelliğini eksik buldum

1.Anti Drip özellik :
Damlama önleme özelliği. Leke tutmaması için böyle bir özellik yok maalesef

2 .Çıkarılabilir su haznesi yok. Sizlere avantaj ve dezavantaj sıraladım alıp almamak sizin kararınız.

Sizde ürün hakkında yorumlarınızı aşağıda bizlerle paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. Muslim dedi ki:

  Ürün modeli Sv8020E1,Hiç biryerde detay yok.

 2. Anonim dedi ki:

  Su haznesi çıkırılabiliyor

 3. Uğur dedi ki:

  Yurt dışında satılan bir model. Birkaç sitede 137 euro fiyatı var. 850 tl civarı

 4. Uğur dedi ki:

  Yurt dışında satılan bir model. Birkaç sitede 137 euro fiyatı var. 850 tl civarı

 5. Ferhat Tüzün dedi ki:

  Kireç temizleme nasıl oluyor.

 6. Şirin dedi ki:

  Kirec temizleme nasil oluyo???

 7. Anonim dedi ki:

  Kireç temizleme yeri yok neden

 8. Anonim dedi ki:

  Kireç nasıl temizlenecek

BİR YORUM YAZ