Bimde Asus notebook 1149 TL inceleme ve yorumlar

 • 07 Şubat 2017
Bimde Asus notebook 1149 TL inceleme ve yorumlar

Bim marketlerde bu hafta 24 Şubat Cuma günü Asus marka notebook 1149 TL fiyatla satılacak. Ürünün model numarası ortada yok zira Asus Bime özel bir konfigrasyon oluşturmuş. Piyasada bu donanım ve yazılımda böyle bir model yok.

Ürünün inceleyip kağıt üzerinde yorum yapmak istedik. İlk olarak işlemciyle başlayalım. İntel N3060 işlemci 1.6ghz hızında. 2.48 ghz hızına kadar çıkabiliyor. 14NM üretim teknolojisine sahip modern bir işlemci. Modern olsada eski işlemcilere göre çok zayıf bir işlemci. Karşılaştırma yaparak daha iyi anlatalım. 1400 liraya satılan modellerde kullanılan i3 5005 işlemcinin test sonuçlarına göre N3060 işlemciden ortalama 3 kat hızlı. Celeron işlemcinin olayı 6W enerji tüketimi. i3 işlemci 15W enerji tüketirken bu işlemci 6W tüketiyor ve oldukça yavaş.

Özetlemek gerekirse bu işlemcili bir Asus notebook internet sörf, müzik, ofis uygulamaları dışında saç baş yolduracaktır. Ofis işlemlerinde basitten öteye gidemez. Bol sayfalı bir world belgesi ve excell çalışmasın bu bilgisayar çuvallayacaktır.

Bu işlemcili bir bilgisayarı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. i3 işlemcili bir bilgisayarı site kampanyaları ile 1200 TL civarına alabilirsiniz. Bimde satılan bu modelin 4gb ramlisi, işletim sistemi olmayanı şuan n11 üzerinde 988 TL fiyatla satılıyor. Kampanyalarla 850 civarına alınabilir.

Uzun süre sorunsuz bir deneyim için i3 işlemcili modellere bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Sitemiz kampanyalarını takip ederek 1200-1250 TL civarında Asus modellerini de alabilirsiniz. Bütçenizi ve model tavsiye isteklerinizi yorum bölümünden iletebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. Anonim dedi ki:

  Elektronik ürün kampanyalarıni daha çok paylaşım yaparsanız bizim için daha yararlı olur

 2. Anonim dedi ki:

  i3 bile yetersiz kalıyor

 3. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Evet i3 bile bazen yetersiz kalırken bu bilgisayardaki işlemci i3’ten çok daha yavaş.

 4. Anonim dedi ki:

  4 dinifa giden kizim icin ileride kullanmadi icin nasil bir laptop almaliyom

 5. zaaa dedi ki:

  2 gb ram ve işlemci vasat bunlara göre ekran kartı kaliteside vasattır cep telefonu al daha iyi en azından yanında gezdirirsin

 6. AÜhmet dedi ki:

  Benim 800 liralık telefonum daha hızlı, bunu almayın.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.