Carrefour kurbanlık fiyatları 2023 küçükbaş ve büyükbaş hisseleri

  • 30 Mayıs 2023
Carrefour kurbanlık fiyatları 2023 küçükbaş ve büyükbaş hisseleri

Carrefour 2023 yılı kurbanlık satışlarına başladı. Carrefour bu yıl kurbanlık fiyatlarını küçükbaş 5.950₺, büyükbaş 9.490₺ olarak belirledi. Koç isteyenler için fiyat 6.950₺ oldu. Bu yıl farklı bir uygulamayla carrefour büyükbaş hisse teslimatını 4. gün isteyenlere fiyatta 500₺ indirim yapılmış. Carrefour kıvırcık koç kemikli et ağırlığı 12-15 kg, kıvırcık koç kemikli 16-19kg ağırlığında olacak. Büyükbaş hisselerde sakatat dahil 20-23 kg 1/7 hisseniz olacak. Burada sakatat dahil ifadesi çok kafa karıştırıcı olmuş. Sakatat hangi organlarda oluşuyor burası önemli.

2023 carrefour kurbanlık fiyatları

Carrefour 2023 kurbanlık kampanyaları

Carrefour marketlerde 2023 kurbanlık alımlarında 3 farklı kampanyamız mevcut. İlk kampanya axess kredi kartına özel 500₺ indirim fırsatı. 30 Haziran tarihine kadar kurban kolisi alımlarına 500₺ indirim yapılacak. İkinci kurbanlık kampanyamız axess kredi kartına vade farksız 12 taksitle, diğer kredi kartlarına 9 taksit seçeneği sunulması. Üçüncü ve yeni kampanyamızda kurban kolisi alanlara 90₺ değerinde içecek seti hediye edilecek.

carrefour kurbanlık kampanyası 2023

Carrefour marketlerde kurbanlık kesim ve teslimat süreci 2023

Carrefour’dan 2023 kurban bayramı için kurbanlık alım süreci aşağıdaki şekilde olacak. Kesimlerin 1. bayramdan 3. bayram gün batımına kadar yapılacağı bilgisi önemli. Kurbanlık et koliniz 4. bayram günüde teslim edilebilir. Market kurban kolilerinde en büyük sıkıntı bu süreç oluyor. 3 gün boyunca et kokuları içinde aileniz dolaşırken sizin etlerin 4. gün gelmesi birçok kişi için rahatsız edici bir durum.

Bu yıl carrefour marketlerin kolilerini çok merak ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda etin kalitesi hakkında ciddi şikayet olmuştu. Umarız bu yıl bu sorunlara yaşanmaz. Kurbanlık siparişi verdiğiniz mağaza hangisiyse kurbanınızı o mağazadan teslim alabilirsiniz. Kurban kesimleri Aydın ve Afyonkarahisar şehirlerinde olacaktır. Bu da kurban kolilerinin en erken 1 gün sonrası teslim edilmesine neden olacak. Bayramın 1. günü koli teslimatı almanız mümkün görünmüyor.

carrefour kurban kesim süreci

Carrefour marketlerden alınan kurbanlıklarınızı aşağıdaki kurumlara bağışlayabiliyorsunuz.

• Türk Kızılay

• Bedensel Engellilerle Dayanışma Derneği

• Türkiye Harp Malülü Gaziler-Şehit Dul ve Yetimleri Derneği

• İstanbul Zihinsel Engelliler için Eğitim ve Dayanışma Vakfı

• Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği

• Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı

• Kanserli Çocuklara Umut Vakfı

Market kurbanlıklarında hissedarların helalleşmesi

Kurban ibadetinde önemli konulardan biride büyükbaş için 7 hissedarın birbiriyle helalleşmesi. Hayvanın tam olarak 7 parçaya eşit bölünmesi mümkün değil. Bu bakımnda hissedarlar kesim sonrası helalleşmesi uygun görülüyor. Bu konu çok sorulduğu için carrefour marketin bu soruya cevabı “Canlı kurbanda bu mümkün fakat koli kurbanda bilgi güvenliği açısından müşterilerimizin bilgileri birbirleri ile paylaşılamamaktadır.” şeklinde olmuştur.

Carrefour sakatat içeriği

Carrefour 2023 kurbanlık kolilerindeki sakatat içeriği şu şekilde olacak. Deri, kafa, kemik ve koli içinde yer alan karaciğer, böbrek ve yürek dışındaki diğer sakatatlar bağış yapılmaktadır. Derilerin bağışlandığı Türk Hava Kurumuna ait bağış makbuzu koli kurbanların içerisinde sizlere gönderilmektedir.

Abonelik
Bildir

1 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Anonim
9 ay önce

Satıslarınız sona erdımı

1
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x