Kampanya ve İndirim Haberleri

Kipada 1kg kıyma 25 TL

 • 19 Kasım 2015
Kipada 1kg kıyma 25 TL

Kipa marketlerde 400gr vakumlu pakette kıyma 10 TL fiyatla satılıyor. 1 kg kıymanın fiyatı 25 TL. Piyasada 30-35 TL civarında satılan kıyma için uygun fiyat. Kipa kasap reyonunda kalite ortalama seviyededir. Güvenle kıyma gibi kırmızı ve beyaz et ürünlerinizi alabilirsiniz.

Türkiye hayvancılıkta asrın felaketini yaşıyor. Bu kadar geniş ve verimli arazilere,otlaklara sahip bir ülkenin insanı 35 TL’ye kıyma, 45 TL’ye kuşbaşı, 80 TL’ye pirzola yiyorsa pardon yiyemiyorsa bu yönetimde felakettir. Avrupa’nın en yüksek akaryakıt fiyatlarına mahkum olmamız yetmiyormuş gibi bir de en pahalı etini yiyoruz. Bu ülkede kriz ortamında bile orta gelir grubundaki aileler kasaba gidip 1-2 kg et alabiliyordu. Şimdilerde reyonlarda dikkat ediyorum  yarım kilonun üzerinde et alan kişi sayısı çok az. Umarım 14 yılda bu hale gelen hayvancılık önümüzdeki yıllarda düzeltilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 18 YORUM
 1. Taner dedi ki:

  Kampanya haberi arasında siyaset ne iş! Biz halimizden memnunuz hem!

 2. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Taner bey editör arkadaşlar kişisel yorumlarını haberlere ekleyebiliyor.

 3. Anonim dedi ki:

  Taner bey memnun olabilir ama biz memnun deyiliz herkesin et yeme hakı var

 4. İlkay dedi ki:

  Taner denen şahsiyet 2 ayda doğalgaza %32 zam geldi…semin gibiler yüzünden. Allajından bul

 5. xyz dedi ki:

  İsmini yanlış söylüyorsunuz, taner değil trol diyeceksiniz

 6. Borma61 dedi ki:

  Nesrin Hanım,

  Editörlerin kişisel ( siyaset ve yanlı ) yorum yazması gereken platform burası mı? Garip! Gerçi yıl 2015, ben 1 yıldır bu siteyi takip ediyorum böyle bir örnek görmemiştim, garibime gitti.

  Bunun dışında ülkede hayvacılık bitti demeden önce şunları düşünüyor muyuz? 40 Yaş üstü herkesin çocukluğunda köylerindeki hayvan sayısı ile şimdiki hayvan sayısı arasındaki fark ne kadar? Kendi köyümden örnek vereyim %90 daha az. Kimse köyde şehirden uzak hayvanın pisliğiyle, bakımıyla, çobancılığıyla ile uğraşmak istemiyor. Köyde doğanlar bile şehirlerde yaşamak ve köyden kaçmak için can atıyor.
  Devlet tarımsal anlamda destek illa ki veriyordur ama herkes daha kolay ve daha fazla para kazanmak için başka işlere yönelebiliyor. A partisi – B partisi kim gelirse gelsin bunu çok değişeceğini de düşünmüyorum. İnsanoğlu çiğ süt emmiş iktidara geçen veya elinde güç olan herkes önce bana ve benim tanıdıklarıma demiyor mu?
  Ben demiyorum diyenler için basit bir örnek;
  Erkekler bilir Cuma namazlarında camiler genelde dolu olur, Ezan okunurken gelenler yer bulmakta zorlanır. Siz erkenden camidesiniz ve sere serpe oturuyorsunuz ayakta kalanlar umrunuzda değil. Ta ki kapıdan bir tanıdığınız içeri girene kadar… Hemen el kol hareketi ile tanıdığınızı yanınıza çağırıp gel sıkışırız demiyor musunuz? İnsanlar Allah(c.c)’ ın evinde bunu yapıp tanıdığını kayırırsa, elinin altında milyonlarca lira olunca neler yapmaz!
  Anlayana kıssadan hisse…

 7. Anonim dedi ki:

  İlkay bey sizde lütfen toplumu yanlış bilgilendirmeyin. Doğalgaza 2 ayda %32 zam geldi yazmışsınız, lütfen düzeltiniz. 1 Ağustosta ve 1 Eylülde olmak üzere yani 1 ayda %32 azam geldi.

 8. Nesrin Özkaya dedi ki:

  FK teşekkür ederim, selamlar.

 9. SERland dedi ki:

  Amaca odaklanarak, siyaseti ilgili mecralarda yaparsak daha şık olur…

 10. uA dedi ki:

  Durum tespiti yapılmış.Siyaset yapıldığını düşünmüyorum.O günden bugüne daha da kötüye giden bir Ekonomi var.
  Bilg.

 11. Akif dedi ki:

  Arkadaslar bu iktidar dan õncede kimse ne dogru düzgün et nede pirzola yiyebiliyordu….

 12. Ahmet dedi ki:

  Gencler bundan õnceki dõnemde Her mahallede bir iki kiside araba bulunurdu. Hastaneye gidecek olsak onlardan rica ederdik bizi gõtûrmeleri icin. $imdi her ailenin kapisi õnùnde en az bir yada iki araba var…

 13. Anonim dedi ki:

  ahmet o ıkı araba kapıda olanların hepsının gömlegı bankalara ıpoteklıdır

 14. Nesrin Özkaya dedi ki:

  Arkadaşlar editör arkadaş hayvancılık hakkında eleştirisini paylaşmış. Bu ülkede yaşayıp hayvancılık iyi diyen var mı bilmiyorum. Diğer konular başka bir konu. Türkiye terörle mücadele, sağlık sistemi, savunma sanayi gibi konularda asrın atılımını yaptı, bu da başka bir konu.

 15. mahmut çelik dedi ki:

  10:06 daki Anonim arkadaş.Sitelerde,apartman önlerinde araç çokluğundan park yapılacak yer yok.2000 yılına kadar hiç tatil yapmamış biri olarak çok şükür son 10 senedir 10-12 ülke gezdim.Her yıl 10-15 gün ülkemizin farklı yerlerinde tatil yapıyorum.Allah eski günlere döndermesin.

 16. Anonim dedi ki:

  mahmut allah var etsın kardeş bız tıcaret yapıyoruz ekonomı krızden cıkamıyoruz valaha

 17. uA dedi ki:

  Mahmut Çelik,siyasetle ilişkiniz varmı?Merak ettik ne iş yapıyorsunuz acaba?

BİR YORUM YAZ