Meraklısı İçin iPhone 8 ve Özellikleri

  • 10 Ekim 2018
Meraklısı İçin iPhone 8 ve Özellikleri

Piyasaya sunulmadan önce ön siparişlerinde dahi bir patlama yaşanan iPhone 8 modeli gerek tasarımı gerekse teknik özellikleri ile beklentileri fazlasıyla karşıladı. En çok öne çıkan özelliklerini sizlerle paylaşacağız ancak öncesinde altın, gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri eşliğinde beğeniye sunulduğu bilgisini aktaralım. Renklere buradan daha yakından bakabilirsiniz.

Bir Apple klasiği olan 64 GB ve 256 GB kapasite seçenekleri iPhone 8 modeli için de geçerli. 148 gram ağırlığında olan telefon modeli 4,7 inç retina HD ekran özelliği ile piyasaya sürüldü. Aslında iPhone tutkunları için ekran büyüklüğüne dair bir şikayet söz konusu değil. Bu telefon modellerini kullananlar daha büyük ekran ya da daha küçük ekran talebinde bulunmadığı için ekran büyüklüğü iPhone 8 için de çok fazla irdelenen bir mevzu olmadı.

iPhone 8 Ekran Özellikleri

Yine de meraklısı için ekran özelliklerinden biraz daha bahsedelim. 326 ppi yoğunlukta olan 1334 x 750 piksel çözünürlük sunuyor. Tipik kontrast oranı ise 1400:1 düzeyinde. Apple bu telefon modelinde daha geniş izleme açıları sunmuş durumda. Ekranın kaplama bölümü yağ tutmuyor ve aynı zamanda parmak izine karşı da yüksek mukavemet özelliği sergiliyor. Birden fazla dil ve karakteri aynı anda görüntüleme seçeneği sunuyor olması ise büyük heyecan yarattı.

Su sıçramalarına ve toza karşı dayanıklı olması ise telefonunu sıklıkla düşürenler için adeta hayat kurtaran bir özellik! Telefonunu su sıçramaya karşı özenle korumak istemeyenler için bu özelliğin lokomotif olduğunu dahi söyleyebiliriz. Peki, iPhone 8 kamerası nasıl? Kamera 12 megapiksel ve oldukça kullanışlı çeşitli özellikler ile donatılmış durumda. 5 kata kadar dijital yakınlaştırma sunuyor olması da heyecan yaratan bir diğer özellik diyebiliriz.

Saniyede 24, 30 ya da 60 kare 4K video kaydı yapabildiği bilgisini de sizlerle paylaşalım! Akıllı telefon modelinin daha yakından incelemek ve tüm özelliklerini görmek için MediaMarkt internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Özellikle bu modeli satın almak isteyenlere MediaMarkt adresini öneriyoruz çünkü fiyat oldukça makul! Sınırlı sayıda stok söz konusu olduğundan tükenmeden siparişinizi iletmenizde fayda var.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.