Real market kurbanlık fiyatları 2011

 • 13 Ekim 2011
Real market kurbanlık fiyatları 2011

Real market 2011 Kurban bayramına özel kurbanlık satışları başlıyor.Real marketlerde 22 Ekim 2011 tarihinden itibaren Kurbanlık Satışına başlıyor.22 Ekim 2011 tarihinden itibaren real’e gelin; kurbanlıklarınızı uygun fiya, kolay ödeme koşulları ile istediğiniz şekilde alın. Ayrıca 12 Taksit imkanı ile kurbanlığınızı alabilirsiniz.

Real’de koli şeklinde paketlenen küçükbaş ve büyükbaş kurbanlıkların fiyatları şöyle:

Küçükbaş kurban koli (adet) yaklaşık 18 kg et:              670 Lira

(1/7) Hisse büyükbaş kurban koli (adet) yaklaşık 20 kg et:  670 Lira

(1/5) Hisse büyükbaş kurban koli (adet) yaklaşık 28 kg et:  938 Lira

 

 

Real’e gelip kurbanlık siparişinizi verin, İslami kurallara uygun, Diyanet İşleri Başkanlığı onaylı, Veteriner Hekim kontrolünde, Noter huzurunda kamera kaydıyla, İmam eşliğinde kurbanınızı kesilip, hijyenik koşullara uygun olarak paketleyip Kurban Bayramı’nda teslim edelim.

KURBANLIKLARLA İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ
KURBANLIKLARLA İLGİLİ MERAK ETTİKLERİNİZ 1. KURBANLIKLARIN DETAYLI ÖZELLİKLERİNİ ÖĞRENEBİLR MİYİM ?
Kurbanlıklarımız,veteriner hekimler gözetimindeki sağlıklı ,kurban olma vasıflarına haiz ,Doğu ve İç Anadolu bölgesinde yetiştirilen, küçükbaş için Yerli Karaman ırkı Koç,Büyükbaş için ise yine aynı bölgelerde yetiştirilen Yerli besi Montofon,Simental ırklarından seçilmektedir. Mağazalarımızda satışa sunulacak olan “Paketli Küçükbaş” Kurbanlık seçeneğimizin yanı sıra “Paketli Büyükbaş Hisse (Dana)” satışımız bu yıl da gerçekleştirilecektir, Seçiminizi isterseniz küçük baş olarak, isterseniz 5-6-7 hisseli satılacak olan büyükbaş grubunda hisse alarak yapabilirisiniz.Paketli kurbanlıklar için; Küçükbaş kurbanlıkların kesim öncesi canlı ağırlıkları yaklaşık 45 kg, kesilmiş karkas ağırlıkları ciğer takımı ile birlikte yaklaşık 18 kg, büyükbaş kurbanlıkların kesim öncesi canlı ağırlıkları 250-300 kg, kesilmiş büyükbaş (dana) karkas ağırlığı ise yaklaşık 140 kg olacaktır.Küçükbaş Kurbanlıklar 10 parçaya ayrılıp 2 adet kemikli but, 2 adet kemikli kol, 2 adet kafes, 1 adet Fleto, 1 adet kemikli gerdan, 1 adet ciğer takımı, 1 adet kuyruk yağı olacak şekilde parçalanıp koli içerisinde teslim edilecektir.

2.KURBANLIK FİYATLARI NEDİR?,NE ZAMAN AÇIKLANACAK ?
Size en iyi fiyatı verebilmek için fiyatlarımız piyasa koşullarına göre belirlenecektir .Şayet www.real.com.tr internet sitemizde ya da mağazalarımızda bizimle e-posta,telefon numaranızı paylaşırsanız size geri dönerek netleşen fiyatlarımızı bildirebiliriz.

3.VEKALET KONUSUNDA NE YAPMALIYIM,VEKALETİMİ KİME VERECEĞİM ?
Paketli kurbanlıklar için ;Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yazılı olarak belirttiği gibi vekâlet sözlü, yazılı, faks yoluyla verilebilir ve kurbanlıklar karşılığında verilen sözleşme de vekâlet yerine geçebilir. Ayrıca kesim bölgelerinde bulunacak deneyimli real,- personeline satış sözleşmesinde müşterilerimiz tarafından yazılı vekâlet verilebilmektedir.

4.PAKETLİ KURBANLIKLARI NE ZAMAN ALABİLİRİM ?
Kurban kesimi bayramın 1. günü,İslâmi usullere uygun olarak Noter ve İl Müftülüklerinden Din görevlisi ve veteriner hekimler eşliğinde, Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı denetimindeki Diyarbakır Güler Et Entegre tesislerinde gerçekleşecektir. Kesimi takiben hijyenik koşulların yerine getirilmesi için Kurban karkasları soğutulacak, dinlendirilecek ve parçalama, paketleme yapılacaktır. Gıda güvenliğinin sağlanması için ürünlerin soğutma işlemine tabi tutulması gerekmektedir. Bu işlemler takribi 10-12 saat süre aldığından, teslimatlar bayramın 2. gününden itibaren mağazalarımızda yapılacaktır.

5.BENİM ADIMA KESİLEN KURBANIN BANA GELECEĞİNDEN NASIL EMİN OLABİLİRİM ?
Satış esnasında Fatura kesimiyle birlikte yapılan satış sözleşmesinde yer alan seri numarasına göre kurbanlık kesimi yapılmakta ve kurban karkas ayaklarına bu numaralar takılarak bu sıraya göre parçalanıp, paketlenmektedir ve vekaleten isminize özel kesimi yapılan kurbanlıkların karışması önlenmektedir.Satış sırasında üzerinde seri numaranız yazılı kolide size teslim edilecektir.

6.NEDEN PAKETLİ SATILAN VE BAYRAMIN 2. GÜNÜNDEN İTİBAREN TESLİM EDİLEN KURBANI TERCİH EDEYİM?
Kesim, parçalama, paketleme, depolama ve sevkiyat işlemleri İslâmi kurallara uygun olarak, veteriner hekim kontrolünde konusunda uzman kasap kadrosu tarafından yapılmakta olup, hijyen ve gıda emniyeti konularında azami tedbirler alınmaktadır. Kesilen kurbanlıkların hijyen koşulları, tüketici sağlığı ve et kalitesi açısından 12 saat süren bir işlemle hızlı şekilde soğutulduktan ve parçalandıktan sonra paketlenmesi gerekmektedir.

7. KURBAN TESLİMAT ŞARTLARI NELERDİR ?
Kurban Paketleri gıda ve hijyen standartlarına uygun şekilde özel koli içerisinde olup, ciğer takımı ayrı bir poşet içerisine konulacaktır. Küçükbaş kurban koli ağırlığı yaklaşık 18 kg ,Büyükbaş kurban koli ağırlığı ise hisse toplamında yaklaşık 140 kg (Örneğin; 1/7 Hisse için yaklaşık 20kg) olacaktır. Küçükbaş kurban kolilerinde;kesilmiş ve temizlenmiş toplam 10 parça kurban eti bulunur: 2 adet kemikli but, 2 adet kemikli kol, 2 adet kafes,1 adet Fleto, 1 adet kemikli gerdan, 1 adet ciğer – yürek takımı, 1 adet kuyruk yağı .Kurban paketlerinin teslimatı 7 Kasım 2011 tarihinden itibaren (Bayramın 2. gününden itibaren) randevu sırasına göre mağazalarımızdan yapılacaktır. Kurbanlık hayvanın derileri müşterilerimiz adına makbuz karşılığında Türk Hava Kurumu’na bağışlanmaktadır.

8.CANLI KURBANLIK SATIŞLARIMIZ HANGİ MAĞAZALARIMIZDA GERÇEKLEŞECEK ?
Canlı Kurban satışı Adana, Konya illerimizde gerçekleşicektir. Ayrıca Adanave Konya mağazalarımızda paketli Kurbanlık seçeneği de yer alacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. Hüseyin AYDIN dedi ki:

  Kurbanlık kampanyası fiyatlarınızı açıklandığında bildirirseniz
  çok memnun kalırım.Zira geçen seneki kampanyanızdan çok memnun kalmıştır.

  İlginize şimdiden teşekkür ederim

 2. Mehmet buluc dedi ki:

  Buyukbas kurbanlik fiyatiniz nedir?

 3. SEDAT dedi ki:

  ACALE KÜÇÜK BAŞ VE BÜYÜK BAŞ FİYATLARINI YAZIN

 4. serra dedi ki:

  neden kurban gözümüzün önunde dını kurallara uygun kesılmıuyo da kapalı pakey halınde yollanıyor.merak ettim doğrusu.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.