Michelin lastik kampanyası ile paspas seti hediye üstelik 8 taksitle

  • 21 Ekim 2011
Michelin lastik kampanyası ile paspas seti hediye üstelik 8 taksitle

Güvenli bir kış geçirmeniz için kış lastikleri şart.Uygun koşullarla lastiğiniz almanız için Michelin sizi bayilerine bekliyor.Michelin 21 Ekim-30 Kasım 2011 tarihleri arasında Michelin yetkili bayilerinden 4 adet otomobil, 4X4 veya kamyonet lastiği alanlar otomobil paspas seti kazanıyor, aynı zamanda World’e özel 8 taksit ve 2012’de ödeme fırsatından yararlanabiliyorlar.

Lastik sektörünün lider oyuncularından Michelin kampanyasıyla da, lastikleriyle de kışı karşılamaya hazır. Michelin, geleneksel sonbahar kampanyasına tüm hızıyla devam ederken, sıcaklığın +7˚C’nin altına düştüğü hava şartlarında kış lastiklerinin kullanılması gerektiği konusunda sürücüleri uyarıyor.

Michelin, her sonbaharda olduğu gibi bu yıl da 20 Ekim-30 Kasım tarihleri arasında yetkili Michelin bayilerinden 4 adet otomobil, kamyonet ya da 4×4 lastiği alan müşterilerine anında otomobil paspası seti hediye ediyor. Tüm otomobiller için uyumlu olacak şekilde üretilen paspaslar kauçuk ve halıdan imal ediliyor ve dört parçadan oluşuyor. Hediye paspaslar işaretli yerlerden kesilerek tüm otomobiller için uygun hale getirilebiliyor. Aynı zamanda World’e özel 8 taksit ve 2012’de ödeme fırsatından yararlanabiliyorlar.

Kampanyasıyla arabaları, lastikleriyle ise müşterilerinin emniyetini ve yol güvenliğini düşünen Michelin, kış lastikleri Alpin serisi ile sadece karlı ve buzlu yol şartlarıyla değil, tüm soğuk hava sürüş koşullarıyla başa çıkıyor.

Neden Kış Lastiği?

Sıcaklık +7 derecenin altına indiğinde, yaz lastiklerinin kauçuğu sertleşiyor ve etkinliğini kaybediyor. Kış lastiği, özel kauçuk karışımı ve çok sayıda kılcal kanallı deseni sayesinde karlı, buzlu ve soğuk ıslak zeminde daha yüksek frenleme, çekiş gücü ve araç kontrolü sağlıyor. Michelin’in kış lastikleri karlı zeminde frenleme mesafesini yaz lastiğine oranla 2 kat azaltıyor, hava sıcaklığı 7°`nin altına düştüğünde ıslak zeminde, fren mesafesini yaz lastiğine oranla 6 metre azaltıyor. Karlı zeminde çekiş gücünü ise yaz lastiğine oranla 2 kat arttırıyor.

Kış Lastiği Kullanım ve Saklama Koşulları

Michelin, kış lastiklerinin aracın dört tekerleğine birden takılmasını tavsiye ediyor. 2 adet kış lastiğiyle çekiş artırılsa bile, üstün performans ve optimum güvenliği sağlamada yetersiz kalıyor. Yalnızca ön dingile takılmış kış lastikleri, arka lastiklerin yol tutuşunu kaybetmesine ve aracın savrulmasına, yalnızca arka dingildeki kış lastikleri ise, ön lastiklerin tutuşunu kaybetmesi ve virajı alamamasına neden olabiliyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.