Toyota çocuk resim yarışması 2015

  • 11 Aralık 2014
Toyota çocuk resim yarışması 2015

Toyota çocuklara özel resim yarışmasında 15 yaş altı dünya çapında çocuklara özel yarışma sonucunda muhteşem bir Japonya seyahati hediye ediyor. Hayallerindeki Arabayı resmederek 13 Şubat 2015 tarihine kadar başvuruda bulunan 15 yaş ve altındaki çocuklar, öncelikle Türkiye Ulusal yarışmasında dereceye girmek için yarışacak. Türkiye’de dereceye girenler de, Dünyanın 5 kıtasından seçilmiş eserlerin yer alacağı Uluslararası Yarışma’ya katılma şansı elde edecekler. Kazananlar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler.

Toyota açıklamasına göre, bu yıl dörtüncü kez 16 yaşın altındaki Türk çocuklarının da katılacağı resim yarışması için başvurular 13 Şubat 2015 tarihine kadar sürecek. Türkiye’deki değerlendirmelerde 3 ayrı kategoride (8 yaş altı, 8-11 yaş arası, 12-15 yaş arası) ilk 3 dereceye giren çocuklar Türkiye’de birbirinden değerli hediyeler, dünya yarışmasında da Japonya seyahati ile ödüllendirilecekler.

Söz konusu yarışma, çocuklara “Senin Hayalin – Geleceğin Arabası” temasıyla hayallerindeki arabayı resme dökmeleri için fırsat sunarken, hem otomobillere ilgi duymalarını hem de hayal kurmanın keyfini ve önemini kavramalarını amaçlıyor.

Yarışmaya katılmak isteyen çocuklar hayallerini, bir kenarı 270 – 300 milimetre (mm) diğer kenarı 420 – 450 mm arasındaki ebatlara sahip istenilen türde kağıda istenilen resim malzemesi kullanılarak resmedebiliyorlar.

Katılımcılar, resimlerini başvuru formu ile birlikte şehirlerinde bulunan Toyota Plazalar’a elden teslim edebilecekler. Plazaların adreslerine ise “www.toyota.com.tr” web sitesinden ulaşılabiliyor. Yarışmaya posta yoluyla katılmak isteyenler ise resimlerini başvuru formu ile birlikte Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ (Cumhuriyet Mahallesi E-5 Yanyol No:11 Yakacık 34876 Kartal/İstanbul) adresine de gönderebilecekler.

Türkiye Yarışması sonucunda her kategoride ilk 3 dereceye giren adaylara verilecek ödüller aşağıdaki gibidir:

8 yaş altı:
1’inciye Nintendo Wii
2’nciye PSP (PlayStation El Oyun Konsolu)
3’üncüye fotoğraf makinesi ve resim seti

8-11 yaş arası:
1’inciye Apple iPad Air
2’nciye iPod Touch
3’üncüye fotoğraf makinesi ve resim seti

12-15 yaş arası:
1’inciye Apple iPhone 6
2’nciye Samsung S5
3’üncüye fotoğraf makinesi ve resim seti

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.