Kampanya ve İndirim Haberleri

2014 model Golf kampanya fiyat listesi

  • 09 Ağustos 2014
2014 model Golf kampanya fiyat listesi

Ülkemizde en çok satan otomobil markası olan volkswagen araçlarında en az kampanya yapan firma. Liste fiyatı üzerinden indirim yapmayan hatta gelen müşterilere bile saygı göstermeyen bir şirket. Doğuş oto bu antipatik satış politikasına rağmen golf,passat gibi araçlar için 3-4 ay bekleme süresi veriyor. Yani parasını verdiğiniz araç için aylarca bekliyorsunuz. İnsanımızın Volkswagen sevdasını suistimal eden firmanın kampanyalarını size duyuramasak da en çok satan modeli Golfün fiyat listesini sizlerle paylaşmak istedik.

Golfün en mantıklı modeli 1.2 TSI comfort modeli olsa gerek. 1.2 TSI motor dizelle aynı performansa sahipken şehir içi ve şehirlerarası yollarda sakin kullanımda mantıklı tüketim değerlerine sahip.

Teknik veriler tablosuna baktığımızda 1.2 TSI DSG şehir içi 5.9 litre tüketirken dizel motor 4.6 litre tüketiyor. Tabiki bu fabrika verilerine 1 litre daha eklemeliyiz ki normal koşullar verilerine yaklaşsın. 7 litre tüketen 1.2 km’de 35 kuruş benzin, 6 litre tüketen dizelse 25 kuruş yakacaktır. Km’de 10 kuruş fazla yakan 1.2 TSI motor seçeneği 15.000 TL daha ekonomik fiyata sahip. Performanslı kullananları bir kenara alırsak sakin kullanıcı için 15.000 TL fazladan ödeme ciddi bir maliyet. Dizelin daha yüksek fiyata satılacağı aşikar ama uzun süre araç kullanacak biri için ilk alım maliyetinin 15.000 fazla olması düşündürücü.

C sınıfı dizel otomatik bir aracın 82.600 TL fiyat etiketine sahip olması ise piyasanın içerisinde bulunduğu vahim durumu gösteriyor. Fiyatlara bakıldığında kullanıcı olarak beklentiler iyi değerlendirilmeli ve uygun motor seçeneği ince elenip sık dokunmalı diyoruz.

 

0 0 Oy
Kampanyayı Oyla
Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x