Kampanya ve İndirim Haberleri

Bank Asya DIT Cep telefonu ile alışveriş dönemi başladı

  • 05 Aralık 2010
Bank Asya DIT Cep telefonu ile alışveriş dönemi başladı

Köprü ve otoyollardaki KGS gişelerinde kullanılan Bank Asya DIT Mobile teknolojisiyle artık cepten alışveriş de mümkün. Banka, yeni uygulama ile cep telefonu üzerinden sınırsız harcama imkânı tanıyor.

Türkiye’nin önde gelen katılım bankası Bank Asya, temassız kart uygulamalarını cep telefonuna taşıdı. Bank Asya’nın DIT Projesi ve şehir kartı çözümlerinin de tamamlayıcı bir parçası olarak geliştirilen DIT Mobile, feribot turnikeleri, DIT taksiler, otoyol ve köprü KGS gişeleri ile diğer pek çok ödeme noktasında kullanılabilecek. Ayrıca MasterCard PayPass sistemini kabul eden temassız POS terminallerinde cep telefonlarını okutarak hızlı ödeme yapılabilecek.

Bank Asya müşterilerine sınırsız limit imkanı ile sunulan DIT Mobile ile banka müşterisi olmayanlar da aylık 500 lira, yıllık 2 bin lira harcayabilecek. Harcama işlemlerinde 35 lira üzeri alışverişler için şifre istenecek. Yeni uygulama, Bank Asya’nın 1 milyon 700 bin müşterisinin yanında isteyen herkesin yararlanabileceği bir şekilde tasarlandı. 8 Aralık’ta Paris’te düzenlenecek olan Avrupa’nın en büyük kart fuarında tüm dünyaya tanıtılacak AsyaCard DIT’ı Türkiye’de ilk olarak Blackberry sahipleri kullanabilecek. 2011 ilk çeyreğinde müşterilerle buluşacak uygulamanın Blackberry’nin ardından taşınabilir hafıza kartı özelliği bulunan (micro SD) tüm telefonlarca kullanılabileceğini aktaran Bank Asya Bireysel Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hasan Ünal, “DIT Mobil uygulaması cep telefonu kullanıcıları tarafından üç şekilde elde edilebilecek. İlk olarak NFC (yeni nesil bir kablosuz iletişim teknolojisi) özelliğine sahip cep telefonları ile uygulama çalıştırılabilir. Fakat bu teknoloji ülkemizde pek yaygın olmadığı için geriye sim kart ya da hafıza kartı seçeneği kalıyor.” dedi. DIT Mobile’a sahip olmak isteyenlerin Bank Asya müşterisi olmasının şart olmadığını vurgulayan Ünal, ilgili hafıza kartının Bank Asya şubelerinde kart ücretinden daha ucuz bir fiyata satın alınabileceğini aktardı. Sim kartlı uygulamada ise telefon numarası değiştirmeye gerek olmadığını söyledi. Türkiye’de çipli kart 2000 yılında hayatımıza girmiş, iki yıl sonra temassız kart uygulamaları başlamıştı. Bank Asya da 2007 yılında başlattığı temassız kart uygulamalarını şimdi cep telefonuna taşıdı. Toplam 1 milyon 700 bin olan kredi kartlı müşterilerinin 800 bininin DIT özelliği bulunan kart sahibi olduğunu ifade eden Ünal, “Türkiye’deki toplam 150 bin ön ödemeli banka kartının 90 binini de biz verdik. Bu alanda lideriz.” diye konuştu.

0 0 Oy
Kampanyayı Oyla
Abonelik
Bildir

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Düşünceleriniz insanlara yardımcı olacak, lütfen yorum yapın.x